SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowe sprytne Suzuki na targach Motor Show 2017

Nowe sprytne Suzuki na targach Motor Show 2017

04.04.2017, godz. 01:03
Suzuki Swift 1.2 DualJet SHVS
Suzuki Swift 1.2 DualJet SHVS foto: Suzuki

Europejska wersja zupełnie nowego Suzuki Swift debiutowała zaledwie miesiąc temu na targach motoryzacyjnych w Genewie, a już z tym modelem będziemy mogli zapoznać się w Polsce. Gorąca japońska nowość najpierw premierowo zostanie wystawiona w Poznaniu podczas Motor Show 2017, a po zakończeniu targów trafi do salonów sprzedaży.

Motoryzacyjne targi w Poznaniu to najważniejsza tego typu impreza w Polsce. Podczas zorganizowanego z rozmachem wydarzenia przed polską publicznością debiutuje wiele nowości wprowadzanych na nasz rodzimy rynek. Gwiazdą stoiska Suzuki Motor Poland niewątpliwie będzie kolejna generacja modelu Swift.

Nie od dziś wiadomo, że japońskiemu producentowi budowa niewielkich, trwałych i zwinnych pojazdów wychodzi naprawdę dobrze. Najnowszym tego przykładem jest nowe Suzuki Swift. Hatchback wpisujący się w klasę pojazdów segmentu B został oparty o lekką płytę podłogową, co poskutkowało obniżeniem masy własnej. W podstawowej wersji Swift waży zaledwie 840 kg, czyli o 120 kg mniej względem poprzednika. Swift stał się też o 10 mm krótszy i 40 mm szerszy, a jego rozstaw osi zyskał 20 mm. Zmiany te wpłynęły na więcej swobody w zagospodarowywaniu wnętrza, co udowadnia powiększona przestrzeń dla pasażerów i bagażnik potrafiący teraz zmieścić o 54 litry pakunków więcej (265 l).

Pojazd przy okazji zmian stał się jeszcze bardziej sprytny i poręczny w wielkomiejskich warunkach, a nadwozie prezentuje zupełnie nowy styl. W wyposażeniu będzie można odnaleźć innowacje systemy wsparcia kierowcy. Bezpieczeństwo podnosi system autonomicznego hamowania awaryjnego, układ ostrzegający przed zjechaniem z pasa ruchu, asystent świateł drogowych czy adaptacyjny tempomat.

Już go testowaliśmy: Suzuki Swift 1.0 BoosterJet: zwinne i charakterne

Do napędu Suzuki wykorzystało wolnossący 4-cylindrowy motor 1.2 Dualjet o mocy 90 KM i 120 Nm (skrzynia manualna 5 biegów lub bezstopniowe CVT). Drugi motor to 3-cylindrowa jednostka BoosterJet generująca 111 KM i 170 Nm (skrzynia manualna 5) lub 160 Nm (skrzynia automatyczna 6). Opcjonalnie każdy z tych motorów może być wspomagany przez system SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki). System ten to tzw. "miękka hybryda", czyli zintegrowany moduł rozrusznika i alternatora, który wspomaga jednostkę podczas startu i przyspieszenia oraz wpływa na redukcję zużycia paliwa.

Wersja Premium otwierająca ofertę nowego Swifta naszym kraju (silnik 1.2 Dualjet) została wyceniona na 47 900 zł. Pełną specyfikację i cennik tego małego japońskiego hatchbacka poznamy 6 kwietnia, czyli dokładnie w dniu oficjalnej polskiej premiery na targach Poznań Motor Show 2017.

Targi Poznań Motor Show 2017 odbędą się w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Głogowskiej 14 w dniach 6–9 kwietnia 2017 r. Dzień 6 kwietnia jest dniem prasowym, a dla publiczności impreza będzie otwarta od 7 do 9 kwietnia (godz. 10-18).

Źródło: Suzuki
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: