SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowe Subaru Impreza już we wrześniu! Co o nim wiemy?

Nowe Subaru Impreza już we wrześniu! Co o nim wiemy?

04.07.2017, godz. 11:41
Subaru Impreza 2017
Subaru Impreza 2017 foto: Subaru

Jeden z najważniejszych modeli japońskiej marki doczeka się swojej europejskiej premiery podczas salonu samochodowego we Frankurcie. Co ciekawe, w Stanach Zjednoczonych nowe Subaru Impreza było już zaprezentowane w marcu 2016. Czy możemy spodziewać się znaczących zmian?

Trzeba pamiętać, że Impreza to nie tylko warcząca i szybka wersja WRX STI, ale i rodzinny, "zwykły" samochód. Stąd też zachowawcza i ostrożna stylistyka modelu. Samochód oparto na zupełnie nowej płycie o nazwie Global Platform. Jej sztywność jest zwiększona aż o 70% w stosunku do poprzednich rozwiązań, a podczas wypadku jest ona w stanie pochłonąć aż 40% energii więcej. Ma również niższy środek ciężkości.

Zobacz też: Dlaczego Subaru nie pasuje na tor bobslejowy?

Jak to u Subaru, auto będzie oferowane z rewelacyjnym układem napędowym na cztery koła, lecz gama silników nie jest jeszcze znana. W Stanach Zjednoczonych pod maską Imprezy montowany jest 154-konny, dwulitrowy motor. W Europie spodziewamy się również jednostki wysokoprężnej oraz rozwiązań hybrydowych.

Nowa Impreza będzie wyposażona w adaptacyjny tempomat, autonomiczny układ hamulcowy oraz asystenta pasa ruchu. Dzięki temu nowe Subaru Impreza będzie w stanie samodzielnie poruszać się po autostradzie.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: