SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowe Subaru Legacy: poprawny stylistycznie sedan

Nowe Subaru Legacy: poprawny stylistycznie sedan

05.02.2014, godz. 11:19
Subaru Legacy 2014
foto: Subaru

Subaru w bieżącym 2014 roku obchodzi jubileusz 25-lecia wprowadzenia do sprzedaży modelu Legacy. Z tej okazji japońska marka spod znaku plejad przygotowała całkiem nową odsłonę wozu. Niestety jest jeden minus - Legacy wcale nie prezentuje się tak imponująco, jak pokazywany w ubiegłym roku studyjny egzemplarz o bardzo nowoczesnej linii.

Pokazana kilka miesięcy temu studyjna odsłona Subaru Legacy miała powalający wygląd zewnętrzny. Rzeczywistość niestety nie okazała się zbyt łaskawa dla tego projektu, i Legacy w oficjalnej produkcyjnej wersji zostało obdarte z designerskiej innowacyjności. Limuzynę utrzymano w aktualnym kodzie stylistycznym marki.

Przeczytaj też: Takie jest najnowsze Subaru WRX STI 2015 - ZDJĘCIA

Pokaźnych rozmiarów wóz z przodu ma typowy sześciokątny grill oraz wyraziste reflektory, narysowane podobnie jak te w nowym Subaru WRX. Z tyłu postawiono na zgrabnie opadającą linię dachu, charakterystyczny kufer sedana i kształtne lampy. Nie ma się co oszukiwać, ale to wszystko nie wywołuje większych emocji, bo mamy tu do czynienia z klasycznym sedanem.

Mając w pamięci wyraziste kształty konceptu, zwyczajnie można poczuć rozczarowanie. Poza wyglądem karoserii oraz kabiny, nieznane są jeszcze aspekty techniczne.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: