SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowe Suzuki Ignis docenione za design i charakter

Nowe Suzuki Ignis docenione za design i charakter

10.10.2016, godz. 08:33
Suzuki Ignis 2017
Suzuki Ignis 2017 foto: Suzuki

Całkiem nowe Suzuki Ignis łączące ciekawy projekt nadwozia z typowymi dla aut Suzuki użytecznymi funkcjami, zostało docenione za design i unikatowy charakter. Pojazd ledwo co zaliczył europejską premierę na motoryzacyjnych targach w Paryżu, a już otrzymał nagrodę Good Design Award przyznawaną przez japoński Instytut Promocji Designu.

Nowy Ignis to przede wszystkim minimalistyczny design z charakterystycznymi dla marki Suzuki cechami. Auto robi wrażenie pudełkowatym kształtem nadwozia, przypominającym poprzednią generację.

- Ignis ma kompaktowe wymiary, ale jego design jest wyjątkowy. W ciekawy sposób wykorzystuje stylistykę charakterystyczną dla SUV-ów, jednocześnie czerpiąc z dawnych modeli Suzuki, jak Vitara, Fronte Coupe oraz Cervo. Projekt modelu Ignis dowodzi, że szacunek dla własnej przeszłości może być ogromną zaletą w tworzeniu nowych projektów – argumentuje przyznanie nagrody jury konkursowe Good Design Award 2016.

Przeczytaj też: TEST Suzuki Baleno 1.2 DualJet: atrakcyjny hatchback

Solidną podstawę auta stanowi zupełnie nowa płyta podłogowa, a na przyjemność prowadzenia wpłynie niska masa własna o właściwości jezdne. Na poruszanie się poza utwardzonymi trasami pozwalać będzie 180 mm prześwitu i opcjonalny napęd na cztery koła ALLGRIP. Do kompletu dojdzie wydajny benzynowy silnik 1.2 DualJet oraz manualna skrzynia biegów lub tradycyjny automat (przekładnie 5-biegowe). Silnik 1.2 będzie występował także z opcjonalną "miękką" hybrydą, czyli rozrusznikiem wspomagającym jednostkę podczas obciążenia, wpływającym na zmniejszenie zużycia paliwa.

Suzuki Ignis został wprowadzony do sprzedaży na rynku japońskim w lutym 2016 roku. Przez pół roku, jego sprzedaż do końca sierpnia wyniosła ok. 18000 sztuk. Wersja europejska tego crossovera trafi do salonów w styczniu 2017 roku.

Źródło: Suzuki
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: