SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowe Volvo XC90: Szwedzi ujawniają kolejne szczegóły - ZDJĘCIA

Nowe Volvo XC90: Szwedzi ujawniają kolejne szczegóły - ZDJĘCIA

12.08.2014, godz. 13:33
Volvo XC90
foto: Volvo

Volvo przekazało garść nowych informacji dotyczących oczekiwanego modelu XC90. Najnowszy SUV będzie pierwszym autem szwedzkiej marki, które powstanie na innowacyjnej platformie SPA. W przyszłości zostanie ona wykorzystana w kolejnych modelach Volvo.

Platforma SPA jest efektem 4-letniej pracy inżynierów szwedzkiego koncernu. Opracowanie nowej architektury podwozia jest częścią programu rozwoju technologii Volvo, którego łączny koszt to 11 miliardów dolarów. Innowacyjna platforma SPA uprości projektowanie przyszłych modeli, a także obniży ich koszt produkcji. Architektura SPA została w pełni przygotowana do zastosowania zaawansowanego napędu hybrydowego.

Przeczytaj też: Wiemy więcej o Volvo XC90. Nowy SUV będzie bezpieczny jak nigdy dotąd - WIDEO

Tak jak poprzednik, nowe XC90 będzie dostępne w wersji 7-osobowej. Producent zapowiedział, że drugi i trzeci rząd siedzeń będą przesuwne, a miejsca w ostatnim rzędzie zapewnią wysoki komfort podróży osobom o wzroście do 170 cm.

Wygląd drugiej generacji XC90 poznamy na początku września, ale już teraz Szwedzi zdradzili nieco szczegółów stylistyki. Na jednym ze zdjęć możemy podziwiać kształt przedniego reflektora z efektownymi światłami do jazdy dziennej w kształcie poziomej litery T.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: