SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowości Mitsubishi dla Europy na targach w Genewie

Nowości Mitsubishi dla Europy na targach w Genewie

03.02.2016, godz. 07:00
Mitsubishi Outlander Sports 2016
Mitsubishi Outlander Sports 2016 foto: Mitsubishi

Mitsubishi Motors Corporation szykuje europejskie nowości w palecie modelowej na rok 2016. Firma poświęca uwagę głównie ofercie pojazdów klasy SUV, które są chętnie wybierane przez klientów na Starym Kontynencie.

Już podczas 86. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (3-16 marca 2016) będzie można zobaczyć nowości firmy Mitsubishi. Pierwszym modelem zwracającym uwagę będzie model ASX w wersji na rok 2017. Po listopadowym debiucie w Los Angeles, odświeżony ASX pojawi się także w Europie, jako kolejny model opracowany zgodnie z wytycznymi nowej stylistyki "Dynamic Shield".

Ciekawostką będą specjalne wersje modeli L200 i ASX, stworzone z myślą o miejskich wyzwaniach. Aute ta stanowią połączenie typowych zalet klasy SUV, z atrakcyjną koncepcją stylistyczną nadwozia. Motywem przewodnim będzie unikatowy, jasnoszary lakier zestawiony z jasnopomarańczowymi elementami dekoracyjnymi i czarnymi obręczami kół ze stopu metali lekkich.

Debiut rynkowy zaliczy w Genewie całkowicie odświeżony model Space Star w wersji na rok 2016. Stanie się to zaledwie parę tygodni od jego europejskiej premiery podczas brukselskiego salonu. Najmniejszy pojazd w gamie otrzymał znacznie ciekawszy wygląd, poprawione wnętrze i potrzebne poprawy mechaniczne.

Dodatkowo w Genewie Mitsubishi pokaże koncepcyjny model eX-Concept. Samochód ten już raz był zaprezentowany na tokijskim salonie w 2015 roku. Model eX-Concept zdradza kierunek rozwoju kompaktowych SUV-ów Mitsubishi, które mają się wyróżniać dynamicznym nadwoziem "shooting brake", nową generacją niezwykle wydajnych, elektrycznych układów napędowych oraz 400-kilometrowym zasięgiem, który będzie pozwalał na komfortowe użytkowanie auta w życiu codziennym.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: