SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości NOWY Chevrolet Corvette C7 OFICJALNIE zaprezentowany na salonie samochodowym w Detroit - ZDJĘCIA + WIDEO

NOWY Chevrolet Corvette C7 OFICJALNIE zaprezentowany na salonie samochodowym w Detroit - ZDJĘCIA + WIDEO

14.01.2013, godz. 16:22
Chevrolet Corvette C7 Stingray
foto: Chevrolet

Wreszcie wiemy jak wygląda siódme wcielenie amerykańskiej legendy na czterech kołach. Zupełnie nowy Chevrolet Corvette C7 został oficjalnie pokazany światu podczas Salonu Samochodowego w Detroit. Sportowy wóz posiada sporo nawiązań do poprzednich wcieleń, ale otrzymał także kilka całkiem nowych elementów, kontrastujących z klasycznymi detalami.

Nowy Chevrolet Corvette C7 otrzymał oznaczenie Stingray. Nazwa ta przysługuje wyłącznie topowym wersjom modelu Corvette, które wyróżniają się idealnym połączeniem zaawansowanych technologii z porywająca stylistyką nadwozia o świetnych aerodynamicznych właściwościach.

KONSTRUKCJA

Siódma generacja sportowego Corvette na rok 2014, została skonstruowana od podstaw z wykorzystaniem najnowszych technologii. Zastosowano w nim nowe podwozie, nową strukturę ramy, czy nową jednostkę napędową wraz z osprzętem, tak samo jak nadwozie zaprojektowane na nowo przez designerów. Budowa opiera się na lekkich materiałach w celu obniżenia masy własnej auta. Maska silnika, czy zdejmowany panel dachowy wykonano z włókna węglowego, a błotniki, drzwi i tylne panele nadwozia z kompozytów. Elementy podwozia oraz nową ramę oparto na aluminium. Środek ciężkości przesunięto odpowiednio do tyłu, czego efektem jest optymalny rozkład mas w stosunku 50/50.

SILNIK

Pod maską Corvette C7 ulokowano najmocniejszy dotąd w historii bazowej Corvette motor. Według wstępnych danych jednostka V8 LT1 o pojemności 6,2 litra, generuje 450 KM mocy (335 kW) i 610 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nowy model jest też najszybszym standardowym modelem Corvette w dziejach - auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund, a w zakrętach osiąga przeciążenia wynoszące ponad 1g. Silnik wykorzystuje bezpośredni wtrysk paliwa, funkcję aktywnego zarządzania paliwem AFM (Active Fuel Management), czy układ zmiennych faz rozrządu.

WNĘTRZE

Auto całkowicie zrywa z wyglądem kokpitu wersji C6, dzięki czemu wnętrze jest o wiele bardziej rasowe i świetnie pasuje do stylu nadwozia. W kabinie Corvette C7 zastosowano prawdziwe włókno węglowe, czy materiały wykonane z aluminium. Ekskluzywności dodaje skórzane wykańczanie foteli, boczków drzwiowych i deski rozdzielczej. Na wyposażeniu znajduje się sporo elektroniki. Podwójne 8-calowe ekrany LED systemu informacyjno-rozrywkowego, mają odpowiednio pomagać kierowcy w monitorowaniu najważniejszych elementów auta, a także umilać podróż. Dach typu targa nawiązujący do klasyki jest w standardzie.

WIDEO - Chevrolet Corvette w szczegółach

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: