SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Citroen C3: Lifting i modernizacja - ZDJĘCIA

Nowy Citroen C3: Lifting i modernizacja - ZDJĘCIA

22.02.2013, godz. 17:43
nowy Citroen C3 po liftingu
foto: Citroen

Już w kwietniu tego roku zostanie wprowadzony do sprzedaży nowy Citroen C3. Jeden z najpopularniejszych modeli francuskiej marki wpisujący się w segment B, najpierw jednak zadebiutuje na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie.

Nowy Citroen C3 to tak naprawdę przemodelowana stylistyczne wersja auta oferowanego na światowych rynkach od 2009 roku. Świadczą o tym krągłości nadwozia, które teraz za sprawą liftingu zyskały trochę więcej dynamiki. Nowy wyraz przodu auto zawdzięcza innym reflektorom i światłom do jazdy dziennej LED. Narysowany od nowa zderzak otrzymał inny wzór wlotu powietrza i nowocześnie prezentujący się grill. Lampy tylne również zostały zmodyfikowane i zyskały na wyrazistości. We wnętrzu postawiono na materiały lepszej jakości i staranne wykończenie z chromowanymi elementami dekoracyjnymi. Pojemność bagażnika tak jak wcześniej posiada 300 litrów.

>>> Citroen C3 1.6 e-HDi - wyczerpujący TEST miejskiego auta od SuperAuto24.pl <<<

Pod maską odmłodzonego C3 znajdą się 3-cylindrowe benzynowe silniki nowej generacji PureTech o pojemności skokowej 1.0 VTi 68 KM i 1.2 VTi 82 KM, wykazujące niski poziom zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla, a jednocześnie gwarantujące optymalną dynamikę jazdy. Silniki PureTech według Citroena zapewniają zmniejszenie zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla o około 25%. Zużycia paliwa i emisja dwutlenku węgla ma oscylować przedziale od 4,3 do 4,5 l/100 km, i emitować od 99 do 104 g CO2/km. Ofertę silników benzynowych uzupełnia jednostka VTi 120 KM dostępna z manualną i automatyczną skrzynią biegów.

Gama motorów wysokoprężnych zawiera aż 5 wersji, z których 3 występują w technologii mikrohybrydowej e-HDi z systemem Stop&Start. Jednostki to kolejno: HDi 70 KM, e-HDi 70 KM, HDi 90 KM, e-HDI 90 KM, e-HDi 115 KM.  Emisją CO2 będzie wynosić od 87g/km, co wykazuje najniższy w swojej kategorii poziom zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla.

Citroen C3 1.6 e-HDi - TEST,

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: