SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Ford GT powraca do wytrzymałościowych wyścigów i walki z Ferrari

Nowy Ford GT powraca do wytrzymałościowych wyścigów i walki z Ferrari

13.06.2015, godz. 09:35
Ford GT FIA WEC
Ford GT FIA WEC foto: Ford

Ford GT powraca do serii najbardziej prestiżowych wyścigów świata. Zbudowany na bazie nowego supersamochodu torowy Ford GT, będzie się ścigał w wytrzymałościowym 24h Le Mans, w całym sezonie zawodów długodystansowych FIA World Endurance Championship 2016, czy wyścigach TUDOR United SportsCar Championship.

Marka z logotypem niebieskiego owalu, niemal od początku swojego istnienia uczestniczy w różnych rywalizacjach związanych z wyścigami. W 2016 roku najnowszy wyścigowy Ford GT wraca do serii najbardziej prestiżowych zmagań kierowców - weźmie udział w serii 24h Le Mans. Auto trafi do klasy Le Mans GT Endurance przeznaczonej dla profesjonalnych zespołów i kierowców (LM GTE Pro). Data powrotu do Le Mans nie jest przypadkowa - Ford chce uczcić pięćdziesiątą rocznicę swojego ważnego zwycięstwa (pierwsze, drugie i trzecie miejsce) w 24 Heures du Mans w 1966 roku. Ford triumfował też latach: 1967, 1968 i 1969.

Zobacz: Ford Mustang w wersji dla Europy na nowych zdjęiach

Nowy Ford GT to sztandarowy produkt nowej grupy Ford Performace, której celem jest wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań z uwzględnieniem wysokich osiągów. Współtwórcami wyścigowego auta są firmy: Multimatic Motorsports, Roush Yates Engines, Castrol, Michelin, Forza Motorsport, Sparco, Brembo i CGRFS.

Nowy wyścigowy model GT został wyposażony w szereg innowacji, które zdaniem Forda nie tylko dadzą temu modelowi przewagę w klasie LM GTE Pro, ale ostatecznie zapewnią korzyści każdemu nowemu modelowi z gamy Forda. Rozwiązania te obejmują zaawansowaną aerodynamikę, wyższą stabilność i minimalny opór powietrza, lekkie materiały kompozytowe, czy jednostkę EcoBoost V6 o pojemności 3.5 litra, oferującą dużą moc i wydajność.
.

Wideo promujące wyścigowego Forda GT

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: