SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Ford Ka będzie sprzedawany w Europie

Nowy Ford Ka będzie sprzedawany w Europie

08.12.2013, godz. 10:51
Ford Ka Concept 2013
foto: Ford

Kilka miesięcy temu świat obiegła wiadomość, że Ford Ka nie doczeka się następcy. Informacje te były błędne, gdyż producent na specjalnej prezentacji w Barcelonie, pokazał nową generację malucha w koncepcyjnej wersji. Najnowsze wieści głoszą, że miejski samochód trafi w atrakcyjnej cenie na rynki całego świata.

Według niektórych źródeł poprzednia generacja Forda Ka miała być ostatnią w historii, jednak Ford postarał się jak najszybciej uciąć te wiadomości. Niedawno świat ujrzał koncepcyjną odmianę miejskiego auta, a nowe informacje mówią także o sprzedaży pojazdu w Europie. Co więcej, na Stary Kontynent trafią również najnowsze wersje modeli Mustang i Edge.

Zobacz: Nowe wcielenie legendy: Ford Mustang XXI wieku

Wersja koncepcyjna Forda Ka zapowiada małą rewolucję modelu. Auto zyskało dodatkową parę drzwi, a jego stylistyka nie jest już tak kontrowersyjna. Nie oznacza to jednak, że miejski maluch wygląda nudnie. Wyraźne przetłoczenia i design dostosowany do obecnego wyglądu innych Fordów sprawiają, że pojazd prezentuje się całkiem ciekawie. Prawdopodobnie wariant produkcyjny będzie bardzo zbliżony do pokazanego projektu, co wydaje się dobrym posunięciem amerykańskiego producenta.

Pod maskę nowego Ka zawita benzynowy silnik EcoBoost o pojemności 1-litra, rozwijający 80 KM, oraz 1.5-litrowa jednostka spalinowa o mocy 111 KM. Początkowo 5-drzwiowy maluszek trafi do sprzedaży na rynek brazylijski, a dopiero później pojawi się w Europie. Niestety konkretne terminy nie są jeszcze znane.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: