SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Ford Mustang pręży muskuły na nowych zdjęciach - GALERIA

Nowy Ford Mustang pręży muskuły na nowych zdjęciach - GALERIA

29.09.2014, godz. 11:54
Ford Mustang VI generacja
2015 Ford Mustang foto: Ford

Najnowszy Ford Mustang wzbudzający ogromne emocje i zainteresowanie, to współczesny muscle car w najczystszej postaci. Amerykańskie coupe o bogatej historii, zostało stworzone w oparciu o tradycję i akcenty w stylu retro. Producent udostępnił właśnie sporą paczkę zdjęć, na których można podziwiać Mustanga szóstej generacji.

Jedna z największych ikon amerykańskiej motoryzacji teraz jest dostępna za Wielką Wodą w całkiem nowym wydaniu. Ford Mustang doczekał się jednak ogromnej rewolucji, gdyż teraz po raz pierwszy w historii stał się samochodem globalnym! Oznacza to, że nieoferowany wcześniej w Europie muscle car, wjedzie niebawem na Stary Kontynent i wprowadzi świeży powiew do gamy modelowej aut sportowych.

Zobacz też: Ford Mustang na 50. urodziny poleciał w kosmos! - WIDEO

Najsłabszym silnikiem będzie rzędowy 4-cylindrowy, 2.3-litrowy EcoBoost o mocy 309 KM i 407 Nm, wyposażona w bezpośredni wtrysk paliwa, układ zmiennych faz rozrządu oraz turbodoładowanie. O napęd na koła tylne zadba w tym przypadku automatyczna 6-biegowa skrzynia, połączona z łopatkami do zmiany przełożeń przy kierownicy. Z kolei najmocniejszy wariant to 5-litrowa jednostka V8, dostarczająca 426 KM i 529 Nm. Poza tym będzie jeszcze 3.7-litrowy motor V6, wytwarzający moc 304 KM i i 365 Nm. W ofercie nie zabraknie też 6-biegowej skrzyni manualnej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: