SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Ford Taurus - duży sedan kolejnej generacji w wersji produkcyjnej

Nowy Ford Taurus - duży sedan kolejnej generacji w wersji produkcyjnej

19.04.2015, godz. 14:18
Ford Taurus 2015
Ford Taurus 2015 foto: Ford

Każdy kto doskonale zna Forda Taurusa, ucieszy się na wieść, że Amerykanie wprowadzają kolejną generację auta. Na razie nowy model debiutuje w Chinach i tam też będzie produkowany, a później dopiero trafi do USA.

Debiutujący w 1985 roku Ford Taurus ewoluował do dziś aż do 7 generacji. Ostatnia była oferowana od 2009 roku, a z rokiem 2015 pojawia się kolejne siódme wydanie. Dla przypomnienia Taurus jest dużym sedanem (pojawiał się także jako kombi) pozycjonowanym powyżej modelu Fusion, czyli znanego i bardzo popularnego w Europie Forda Mondeo.

Zobacz: Ford Mondeo Vignale: bardziej ekskluzywna wersja Mondeo

Nowy Ford Taurus utrzymany w typowej, współczesnej stylizacji marki z dużym charakterystycznym grillem na czele, najpierw został przedstawiony chińskim klientom. Auto w pierwszej kolejności ma spróbować podbić właśnie azjatycki rynek, który ochoczo chłonie duże limuzyny klasy premium. Taki po części jest też właśnie Taurs, który dzięki dużemu rozstawowi osi oferuje sporo miejsca w przedziale pasażerskim, a przy okazji jest elegancko wykończony i ma zapewniać wysoki komfort podróży. Do jego napędu użyto benzynowego silnika o pojemności 2.7 litra V6 EcoBoost.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: