SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Hyundai i10: debiut na salonie samochodowym we Frankfurcie

Nowy Hyundai i10: debiut na salonie samochodowym we Frankfurcie

08.08.2013, godz. 16:00
Hyundai i10
foto: Hyundai

Obecnie sprzedawany Hyundai i10 jest obecny na polskim rynku od 2007 roku, dlatego też nastał czas na zmianę warty. Nowe i10 zostało ulepszone pod każdym względem, co ma się przełożyć na lepszą sprzedaż modelu. Koreańskie auto zostanie oficjalnie pokazane na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie.

Nowy Hyundai i30 został zmodernizowany niemal pod każdym względem - długość nadwozia wzrosła o 80 mm, szerokości dodano 65 mm, wysokość zmalała o 50 mm, a rozstaw osi zwiększył się o 5 mm. Dzięki temu we wnętrzu ma być więcej miejsca dla pasażerów. Ponadto bagażnik dysponuje teraz pojemnością 252- litrów, co jest wynikiem większym o 10% od poprzedniego modelu.

>>> Opel Monza Concept: legenda zostanie wskrzeszona <<<

Gama jednostek napędowych nie jest jeszcze znana, jednak mówi się, że pod maskę trafi 3-cylindrowy silnik o pojemności 1.0 l oraz 4-cylindrowy motor 1.25 l. We wnętrzu będzie się można spodziewać klimatyzacji, podgrzewanej kierownicy, tempomatu, ESP oraz całego kompletu poduszek powietrznych.

Hyundai i10 będzie wyjeżdżał z fabryki w Ízmit (Turcja). Pierwsza oficjalna odsłona nastąpi na salonie samochodowym we Frankfurcie już we wrześniu bieżącego roku.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: