SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Hyundai i20: pierwsza oficjalna zapowiedź koreańskiego hatchbacka - WIDEO

Nowy Hyundai i20: pierwsza oficjalna zapowiedź koreańskiego hatchbacka - WIDEO

01.08.2014, godz. 19:15
Hyundai i20 - pierwsze szkice
foto: Hyundai

Koreańczycy zapowiadają nadejście nowej generacji miejskiego modelu i20. Projekt samochodu ma powstać w całości w europejskim centrum designu Hyundaia. Producent pokazał właśnie szkice dające pogląd na to, jak będzie wyglądać kolejna generacja miejskiego i20.

Nowe wcielenie Hyundaia i20 będzie inspirowane aktualną linią stylistyczną koreańskiej marki, nazywaną Fluidic Sculpture 2.0. Samochód ma wyróżniać się stosunkowo długą maską. Boczne przetłoczenie będą dodawać sylwetce dynamizmu, a czarny słupek C sprawi, że nowe i20 będzie wizualnie sprawiać wrażenie dłuższego, niż jest w rzeczywistości.

Przeczytaj też: Hyundai Veloster Turbo 1.6 T-GDI TEST: auto niespełnionych nadziei - ZDJĘCIA

Charakterystyczny dla Hyundaia sześciokątny grill zyska nową interpretację. Przednie reflektory zostaną połączone delikatnym paskiem. Trzeba przyznać, że całość wygląda bardzo interesująco. Jeśli efekt końcowy okaże się podobny do propozycji ze szkiców, to zapowiada się jedno z najładniejszych aut w segmencie B.

Jak twierdzi producent, nowe i20 w całości zostanie zaprojektowane w niemieckim studiu projektowym w Russelsheim. Światowa premiera małego Hyundaia odbędzie się w październiku 2014 roku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

WIDEO - zapowiedź nowego Hyundaia i20

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: