SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Jaguar F-Pace jako wóz techniczny drużyny kolarskiej

Nowy Jaguar F-Pace jako wóz techniczny drużyny kolarskiej

01.07.2015, godz. 15:22
Jaguar F-Pace na Tour de France
Jaguar F-Pace na Tour de France foto: Jaguar

Jaguar szykuje się do światowej premiery swojego najnowszego modelu F-Pace. Aby jeszcze bardziej podkręcić atmosferę, jedno z prototypowych aut, wcieliło się w rolę wozu technicznego dla zawodowej drużyny kolarskiej.

Najnowsze dzieło brytyjskich konstruktorów wystąpi podczas 1. etapu legendarnego wyścigu Tour de France. Będzie pełniło rolę wozu technicznego Chrisa Froome, podczas jazdy indywidualnej na czas. Nowy Jaguar F-Pace razem z dyrektorem technicznym kolarskiej ekipy Sky, technikiem i lekarzem będzie towarzyszyć kolarzowi przez 13,7 km rywalizacji.

Sprawdź też: Jaguar XE: zaawansowany nowy sedan premium

Z samego wyglądu samochodu niewiele wiemy. Będą charakterystyczne elementy jak przednie światła w technologii LED, duży grill, czy tylne światła upodobnione do tych z modelu F-Type. A co z silnikami? Prawdopodobnie pod maską znajdą się silniki o mocach oscylujących około 300 KM.

Samo auto ma mieć swoją premierę podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie, a Jaguar F-Pace jest odpowiedzią Brytyjczyków na zapotrzebowanie rynku, na ekskluzywne samochody z podniesionym prześwitem. Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów na początku 2016 roku.

.
WIDEO - Jaguar F-Pace na Tour de France

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: