SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości NOWY Jeep Cherokee 2014 z kontrowersyjną stylizacją - FOTO

NOWY Jeep Cherokee 2014 z kontrowersyjną stylizacją - FOTO

26.02.2013, godz. 15:57
NOWY Jeep Cherokee 2014
foto: Jeep

Jeep Cherokee to wóz, którego zdecydowanie nikomu nie trzeba przedstawiać. Amerykański samochód o bogatej historii doczekał się już kilku generacji, i dziś jest jednym z najsłynniejszych SUV-ów w swojej klasie. Najnowsza odsłona to jednak coś, czego nie było do tej pory. Odważna stylistyka wzbudza kontrowersje i wywołuje mieszane uczucia szczególne wśród fanów off-roadu, chętnie wykorzystujących starsze modele Cherokee do terenowych przeróbek.

W roku 2013, Jeep ponownie pojawi się w USA z modelem Cherokee, zastępując model o oznaczeniu Liberty, który był oferowany na rynkach Ameryki Północnej. Nowy Jeep Cherokee to typowy SUV, czyli pojazd średniej wielkości o walorach sportowo-rekreacyjnych.

Samochód o kontrowersyjnej stylistyce zadebiutuje pod koniec marca, podczas Międzynarodowego Salonu w Nowym Jorku. Auto za sprawą nowatorskiego designu, z nieco przekonstruowanym grillem przednim, stanowiącym znak firmowy marki Jeep, ma wyznaczać nowy standard. Atrybutami według producenta poza innowacyjnym projektem nadwozia, będą też doskonałe parametry jezdne, i zmniejszenie zużycia paliwa aż o 45% w stosunku do poprzedniego modelu.

Jeep Cherokee na rok 2014 będzie produkowany w zakładzie Toledo Assembly Plant należącym do Grupy Chrysler, znajdującym się w miejscowości Toledo w stanie Ohio (USA). Gotowy produkt pojawi się w sprzedaży w amerykańskich salonach dealerów Jeep w trzecim kwartale 2013 roku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: