SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Land Rover Discovery pokazuje coraz więcej

Nowy Land Rover Discovery pokazuje coraz więcej

15.09.2016, godz. 10:25
Land Rover Discovery 2017
Land Rover Discovery 2017 foto: Land Rover

Zupełnie nowy Land Rover Discovery powoli odsłania swoje oblicze. Kolejna generacja dużego brytyjskiego SUV-a o bardzo dobrych terenowych właściwościach, ma być luksusowym autem nie tylko dla właścicieli prowadzących aktywny tryb życia, ale i wygodnym środkiem transportu potrafiącym spełnić potrzeby rodzin.

Zespół pracujących na całym świecie projektantów firmy Land Rover sprawdzał pojazd w ekstremalnych warunkach klimatycznych i terenowych w ponad 20 krajach. Trwające 28 miesięcy próby obejmowały takie zadania jak pokonywanie wydm w ponad 40-stopniowym upale w Dubaju, testy na dużych wysokościach w górach Kolorado oraz jazdę po skutych lodem nawierzchniach szwedzkiego Arjeplog.

Producent samochodu skupił się na zachowaniu wszechstronności, jaką oferują poprzednicy. Z tego powodu w ofercie nie zabraknie 7-osobowej wersji wyposażonej w różne nowinki technologiczne. Wiadomo, że na pokładzie pojazdu zainstalowano aż 9 portów USB, by każdy mógł naładować swoje własne urządzenie. Inżynierowie przewidzieli też miejsce na bezpieczne przechowywanie 4 tabletów oraz zaprojektowali siedzenia w taki sposób, by przypominały wygodne fotele domowe.

Przeczytaj też: TEST Land Rover Discovery Sport Si4 HSE Luxury

Nowy Land Rover Discovery przejmie platformę z luksusowego Range Rovera. Oznacza to nie tylko spadek wagi, ale i obecność silników z nowej rodziny Ingenium, z którą klienci mieli do czynienia w luksusowych limuzynach spod znaku Jaguara. Auto zostało poddane serii morderczych prób i testów, dzięki którym kierowca będzie mógł korzystać z doskonałych własności terenowych i wysokiego poziomu bezpieczeństwa, bez względu na to, w jakich warunkach auto będzie eksploatowane.

Land Rover przeprowadzając swoje badania nad nowym Discovery, zaangażował do pomocy dzieci. Najmłodsi poza swoimi uwagami na temat walorów przewozowych auta, stworzyli przy okazji kamuflaż skrywający ostateczny kształt nadwozia pojazdu. Wszystko po to, aby detale nie zostały ujawniono przedwcześnie. Oficjalna premiera nowego Land Rovery Discovery odbędzie się w dniu 26 września, po czym auto trafi przed szeroką publiczność na Salon Samochody w Paryżu.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: