SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Maybach - Mamy pierwsze zdjęcie!

Nowy Maybach - Mamy pierwsze zdjęcie!

26.05.2014, godz. 14:18
Mercedes S600 Maybach 2015
foto: Worldcarfans

Mercedes od pewnego czasu zapowiada powrót Maybacha. Obecnie trwają prace nad wersją produkcyjną. Jeden z egzemplarzy przyszłej limuzyny udało się sfotografować podczas jazd testowych.

Niemiecki koncern postanowił zmienić swój pomysł na markę Maybach. Nie będzie to już zupełnie samodzielny model, a wydłużona, jeszcze bardziej luksusowa odmiana Mercedesa S600. Długość samochodu zapowiadana jest na 5,6 m, natomiast rozstaw osi będzie wynosił około 3,66 m, co przełoży się na niesłychaną przestronność, zwłaszcza na tylnej kanapie.

Przeczytaj też: Rodzinna elegancja: nowy Mercedes Klasy C kombi

Według najnowszych informacji, premiera S600 Maybach będzie miała miejsce na chińskim salonie samochodowym w Kantonie  w listopadzie tego roku. Pod maską ekskluzywnej limuzyny można spodziewać się 6-litrowego silnika V12 o mocy 530 KM i 830 Nm. Wiele wskazuje na to, że pojawi się także mocniejsza wersja S65.

Wygląda na to, że Maybach nie będzie wcale najdroższą odmianą S Klasy. Mercedes szykuje jeszcze dłuższa limuzynę o nazwie Pullman, która ma mierzyć imponujące 6,4 m. Wersja ta ma zapewnić najwyższy komfort podróży aż 6 osobom.

WIDEO - obejrzyj, jak wygląda Maybach 62 S

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: