SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Mercedes-Benz C 63 AMG dostanie 4-litrowy silnik V8

Nowy Mercedes-Benz C 63 AMG dostanie 4-litrowy silnik V8

16.01.2014, godz. 12:53
Mercedes-Benz Klasa C z pakietem AMG
foto: Mercedes

Nowy Mercedes-Benz Klasy C cechujący się opływowymi kształtami i dynamicznymi liniami sylwetki, został przedstawiony szerszej publiczności na targach w Detroit. Przy okazji pokazów wyszło na jaw, że szykowana na 2015 rok sportowa odmiana C 63 AMG, nie będzie miała już wielkiego 6.2-litrowego silnika jak dotychczas.

Ze względu na coraz większe przywiązanie do niższego zużycia paliwa, zmniejszanie pojemności silnikowych jest nieuchronne w świecie motoryzacji. Nawet w Mercedesie obserwuje się w ostatnim czasie downsizing. Świetnym przykładem jest 2.0-litrowy, 4 cylindrowy motor o mocy aż 360 KM, debiutujący rok temu w modelu A45 AMG. Dziś stosuje się ten najmocniejszy na rynku 2.0-litrowy agregat w aż trzech sportowych modelach marki z oznaczeniami AMG.

Przeczytaj: Nowy Mercedes-Benz Klasa C 2015: Elegancja powraca - WIDEO

Podobny zabieg dopadnie pozycjonowaną w klasie średniej wyższej usportowioną Klasę C. Sedan najnowszej generacji z emblematem C 63 AMG na klapie kufra, pożegna się 6.2-litrową jednostką napędową pod maską. Tobias Moers, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH przy okazji Salonu Samochodowego w Detroit zdradził dziennikarzom, że motor ten zostanie zastąpiony nowym 4-litrowym silnikiem Twin Turbo w układzie V8.

Więcej informacji w tym temacie jest objęta tajemnicą. Na razie klienci decydujący się na zakup nowego Mercedesa Klasy C, będą musieli się zadowolić co najwyżej pakietem stylistycznym od AMG, który prezentujemy na fotografiach.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: