SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Mercedes-Benz C kabrio z miękkim dachem

Nowy Mercedes-Benz C kabrio z miękkim dachem

01.03.2016, godz. 15:01
Mercedes-Benz klasy C kabrio
Mercedes-Benz klasy C kabrio foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz powiększa gamę modelu klasy C o kolejną wersję nadwoziową. Do sedana, coupe i kombi dołącza właśnie kabriolet z miękkim dachem. W najmocniejszej wersji ma 363 KM i do setki przyspiesza w 4,7 sekundy.

Nowy Mercedes-Benz C kabrio będzie konkurował na rynku z kabrioletami Audi A4 i BMW 4. Zostało odpowiednio wyposażone do walki o klientów. Mercedes-Benz klasy C kabrio ma m.in. światła przednie i tylne wykonane w technologii LED, aluminiowe felgi i kilka lakierów do wyboru. Miękki dach składa się w niecałe 20 sekund i można go składać i rozkładać w czasie jazdy, jeśli prędkość nie przekracza 50 km/h.

Zobacz: Pierwszy Mercedes-Benz klasy E zjechał z taśmy montażowej

Wiadomo już, że w pierwszej kolejności auto trafi na rynek w USA. Tamtejsza oferta startuje modele C300 Cabriolet z dwulitrowym czterocylindrowym turbodoładowanym silnikiem o mocy 241 KM. Napęd na tylne koła przenosi dwusprzęgłowa skrzynia biegów 9G-Tronic, która może współpracować z opcjonalnym napędem na cztery koła 4Matic. Auto do pierwszej setki przyspiesza w 6,3 sekundy, a jego prędkość maksymalna to około 210 km/h.

Dla klientów oczekujących lepszych osiągów przygotowano wersję AMG C43 Cabriolet, który jest napędzany trzylitrowym V6 o mocy 362 KM. Napęd jest przenoszony przez skrzynię 9G-Tronic i trafia na wszystkie cztery koła. Przyspieszenie do 100 km/h trwa 4,7 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h. Podstawowa wersja auta trafi na północnoamerykański rynek latem, a jesienią dołączy do niego mocniejsze C43 AMG.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: