SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Mercedes-Benz Klasa V: następca Viano - ZDJĘCIA

Nowy Mercedes-Benz Klasa V: następca Viano - ZDJĘCIA

08.11.2013, godz. 14:19
Mercedes-Benz Klasa V
foto: Mercedes-Benz

Na początku 2014 roku w salonach pojawi się nowa Klasa V. Będzie to najnowszy i zarazem największy pasażerski model marki Mercedes-Benz. Klasa V zastąpi znane i cenione od lat Viano, i ma ustanowić nowe wzorce w swoim segmencie.

Nowa Klasa V ma stanowić idealny kompromis pomiędzy funkcjonalnością, komfortem i bezpieczeństwem. Auto ma być idealnym pojazdem zarówno dla przewoźników jak i dla dużych rodzin. Niemiecki producent zdecydował się na stworzenie ekskluzywnego wnętrza nawiązującego stylem do typowo pasażerskich modeli z grupy Mercedesa.

Nie zabraknie więc nawiewów o charakterystycznym kształcie, drewnianych wstawek oraz skórzanej tapicerki. Uroku wnętrzu nada wolnostojący wyświetlacz centralny i wielofunkcyjna kierownica z 12 przyciskami. Rewolucją będzie natomiast dźwignia zmiany biegów Direct Select oraz centralny panel z obrotowym kontrolerem i innowacyjnym touchpadem, za pośrednictwem którego można będzie sterować wszystkimi funkcjami medialnymi za pomocą dotyku i gestów, dokładnie tak jak w przypadku smartfonów. Do wyboru mają być również mniej wyszukane i co za tym idzie znacznie tańsze konfiguracje.

Zobacz również: Nowy Mercedes-Benz Klasy C ujawnia wnętrze

Mercedes deklaruje, że nowa Klasa V ma być także niezwykle bezpieczna, dzięki zastosowaniu najnowszej generacji systemów bezpieczeństwa. Klienci będą mogli nabyć też bardziej uproszczoną, surowszą wersję Klasy V, która pozostanie przy starej nazwie Vito.

Premierę samochodu zaplanowano na przyszły rok. Klasa V zadebiutuje na Salonie Samochodowym w Genewie. Sprzedaż ma się na dobre rozpocząć w drugim kwartale 2014 roku.

autor: Kamil Borowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: