SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Mercedes-Benz Klasy C ujawnia wnętrze

Nowy Mercedes-Benz Klasy C ujawnia wnętrze

23.10.2013, godz. 09:58
2015 Mercedes-Benz Klasa C
foto: Mercedes-Benz

Historia Mercedesa Klasy C niebawem rozpocznie kolejny rozdział. Firma ze Stuttgartu pracuje nad całkiem nową generacją auta plasującego się w segmencie D. Niemcy zaczęli już powoli podgrzewać atmosferę wokół tego produktu i prezentują pierwsze jego fragmenty. Co ciekawe wystartowano od pochwalenia się wnętrzem, które bardzo przypomina designem mniejszą Klasę A.

Zupełnie nowa, czwarta generacja Klasy C o oznaczeniu firmowym W205, zadebiutuje na początku 2014 roku. Auto o lekkiej konstrukcji nadwozia, ma przedstawiać całkiem nowe podejście Mercedesa do luksusu i wygody. W eleganckiej kabinie zostaną wykorzystane jeszcze lepsze materiały wykończeniowe oraz większe przywiązanie do ergonomii. Język projektowy kokpitu zbliżył się do tego, jaki możemy już oglądać we flagowej Klasie S oraz mniejszej Klasie A.

Patrz też: Mercedes-Benz Klasa A 200 CDI - TEST kompaktowej gwiazdy od SuperAuto24.pl

Co znajdzie się w kabinie? Deska rozdzielcza została pokryta gładzikiem oraz chromowanymi aplikacjami, a kanały powietrzne przybrały formę okrągłych dysz. Panel sterowania z wygiętym touch-padem w tunelu środkowym pomoże w kontroli wszelkich systemów, a informacje pojawią się na dotykowym tablecie wkomponowanych w deskę (do wyboru 7- lub 8,4 calowy). Na liście wyposażenia dodatkowego nie zabraknie różnych luksusowych elementów i systemów ułatwiających prowadzenie, czy zaawansowanego systemu audio marki Burmester. Nowość to wyświetlacz head-up na szybie, za kierownicą.

WIDEO - pierwszy zwiastun nowego Mercedesa Klasy C

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: