SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Mercedes klasy E zaparkuje przy pomocy smartfona!

Nowy Mercedes klasy E zaparkuje przy pomocy smartfona!

09.07.2015, godz. 17:30
Mercedes klasy E: zdalne parkowanie
Mercedes klasy E: zdalne parkowanie foto: Mercedes

Mercedes podjął rękawicę rzuconą przez BMW. W najnowszym wcieleniu Serii 7 możliwe będzie zaparkowanie samochodu przy pomocy interaktywnego kluczyka. Mercedes idzie krok dalej i oferuje aplikację na smartfona, która pozwoli zdalnie zaparkować auto na ciasnym parkingu.

Wszystko opiera się o łączność bezprzewodową między smartfonem, a samochodem. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu na smartfona możliwe będzie wcześniejsze opuszczenie pojazdu i precyzyjne zaparkowanie w ciasnym miejscu na parkingu. Na poniższym filmiku Mercedes wykorzystuje oprogramowanie firmy Apple, ale podejrzewamy, że wielbiciele Androidów również otrzymają stosowną aplikację.

Zobacz: TEST Mercedes-Benz Klasy E 350 BlueTec AMG 9G-Tronic

Na filmiku widać testowy egzemplarz najnowszego Mercedesa klasy E. Auto ma zostać pokazane w 2016 roku, więc na razie niewiele o nim wiadomo, jednak podejrzewamy, że stylistycznie będzie nawiązywać do większej klasy S. Według niepotwierdzonych informacji pod maską nowego Mercedesa klasy E znajdą się 4-, 6- i 8-cylindrowe silniki wysokoprężne i benzynowe.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: