SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Nissan Micra ma namieszać w segmencie miejskich hatchbacków

Nowy Nissan Micra ma namieszać w segmencie miejskich hatchbacków

04.10.2016, godz. 11:54
Nissan Micra
Nissan Micra foto: EAST NEWS

Nissan Micra całkiem nowej piątej generacji, ma powtórzyć sukces sprzed trzydziestu lat, jakiego dokonała po debiucie pierwsza wersja tego małego auta. Japończycy zamierzają tego dokonać dzięki niezwykłej funkcjonalności, ciekawej stylistyce oraz zastosowanym w hatchbacku rozwiązaniom.

Nowa koncepcja designu skupia się na proporcjonalności bryły auta. Dzięki temu nowa Micra jest dłuższa, szersza i niższa od swoich poprzedniczek, a co za tym idzie, jej wnętrze zyskało sporo przestrzeni dla pasażerów. Wygoda jednak na tym się nie kończy. Jak przystało na japońskiego producenta, auto wyposażone jest w masę systemów ułatwiających użytkownikowi życie.

Przeczytaj więcej: Nissan Micra 2016: taka jest piąta generacja malucha

Nowy Nissan Micra nie bez powodu został pokazany po raz pierwszy w Paryżu. Europa jest największym na świecie rynkiem hatchbacków, a model Micra odkąd 30 lat temu pojawił się w salonach sprzedaży, jest chętnie wybieranym pojazdem klasy B. Produkcja pojazdu będzie odbywać się w Europie w zakładach Renault we Flins (Francja), należących do Sojuszu Renault-Nissan. Auto do sprzedaży trafi w marcu 2017 roku.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: