SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości NOWY Nissan Terrano: Atak na indyjski rynek

NOWY Nissan Terrano: Atak na indyjski rynek

02.08.2013, godz. 13:15
Nissan Terrano
foto: Nissan

Dacia Duster okazała się być bardzo przyjaznym użytkownikowi pojazdem, dostępnym w korzystnej cenie. Stąd też nie powinien nikogo dziwić sukces tego modelu. Nissan nieco pozazdrościł wyczynu osiągniętego przez europejskiego partnera i teraz sam ma zamiar powtórzyć go na rynku indyjskim. Czy to jest możliwe?

Nissan jest w trakcie przygotowań do pierwszej prezentacji SUV-a, który technologicznie jest bliźniakiem Dacii Duster - mowa o modelu Terrano. Oczywiście konieczne było upodobnienie auta do innych pojazdów oferowanych w gamie japońskiego producenta, dlatego też przód otrzymał nowy zderzak, zmienione reflektory, inną atrapę chłodnicy oraz zmodyfikowaną maskę. Z tyłu samochód również różni się od rumuńskiego odpowiednika, a to za sprawą przestylizowanego zderzaka, klapy bagażnika oraz reflektorów o ciekawym kształcie. Wnętrze natomiast ma się różnić tylko logiem marki - cała reszta prawdopodobnie pozostanie ta sama co w Dusterze.

>>> Toyota: Dwa modele prawdopodobnie nie trafią do sprzedaży <<<

Nissan opisuje swoje dziecko jako SUV Premium, czym ideologicznie różni się od Dacii jako auta taniego i dostępnego dla szerokiej masy odbiorców. Cena również będzie wyższa niż ta, jaką trzeba zapłacić za auto z Rumunii. Terrano będzie przeznaczone tylko na rynek indyjski i niestety nie wiadomo, czy producent zdecyduje się na wprowadzenie go na rynek europejski. Produkcja będzie się odbywać w fabryce Nissana w Oragadam (Indie) - na tej samej linii montażowej powstaje już Duster.

Nowy model trafi do sprzedaży już w listopadzie tego roku.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: