SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Nissan Terrano: szlachetniejsza Dacia Duster - FOTO

Nowy Nissan Terrano: szlachetniejsza Dacia Duster - FOTO

21.08.2013, godz. 12:00
Nissan Terrano 2013
foto: Nissan

Nissan współpracujący z Renault pozazdrościł swojemu europejskiemu partnerowi sprzedażowego sukcesu Dacii Dustera, dlatego teraz sam wprowadza do swojej oferty niemal identycznego SUV-a. Przy tej okazji Japończycy wskrzesili nazwę Terrano, jaką opatrzyli własną interpretację popularnego wszędołaza.

Technologiczny bliźniak Dacii Duster pod względem stylistyki został upodobniony do innych "dużych" modeli w gamie Nissana. Przód otrzymał nowy zderzak, zmienione reflektory, inną atrapę chłodnicy oraz zmodyfikowaną maskę. Z tyłu samochód również różni się od rumuńskiego odpowiednika, a to za sprawą przestylizowanego zderzaka, klapy bagażnika oraz reflektorów o ciekawym kształcie. Są także szlachetniejsze chromowane detale i ładne obręcze ze stopów lekkich.

>>> Nowy Nissan Note II - CENA w Polsce od 43 990 zł <<<

Wnętrze pomimo zachowania formy znanej z Dacii, odróżnia się od niej panelem środkowym z prostokątnymi wylotami powietrza i schowkiem na szczycie. Zmieniony został wygląd kierownicy z logo Nissana i poszycia tapicerki. Z informacji wynika też, ze materiały zastosowane w wykończeniu mają być lepszej jakości od tych w Dacii.

Nowy SUV zadedykowany głównie na rynek azjatycki, będzie wytwarzany w indyjskiej fabryce Oragadam i trafi do sprzedaży w Indiach już 1 września. Jak na razie nie ma informacji, czy Nissan zdecyduje się na wprowadzenie nowego Terrano do europejskiej oferty. Do napędu wykorzystane zostaną znane wysokoprężne jednostki dCi 1.5 o mocy 85 lub 105 KM oraz motor benzynowy 1.6 rozwijający 105 KM.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: