SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Opel Astra na oficjalnych zdjęciach, ale jeszcze z kamuflażem

Nowy Opel Astra na oficjalnych zdjęciach, ale jeszcze z kamuflażem

26.05.2015, godz. 11:00
2015 nowy Opel Astra
2015 nowy Opel Astra foto: Opel

Choć Opel oficjalne chwali się już fotografiami Astry nowej generacji, to stylistykę nadwozia oraz wygląd wnętrza wciąż utrzymuje w tajemnicy. Kurtyna wielu niewiadomych ma dopiero opaść na wrześniowym Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie.

Opel Astra piątej generacji będzie mniejszy od aktualnie sprzedawanego modelu, ale za to w jego wnętrzu zapanuje więcej wolnej przestrzeni. Konstrukcja została tak zaprojektowana, aby zaplanować jak najlepsze wykorzystanie obszaru. To co najważniejsze, to kuracja odchudzająca, jaka dotnie popularny kompakt, bo auto w zależności od wersji ma być lżejsze od 120, nawet do 200 kg. Nieoficjalnie w internecie krążą informacje, że nowaą Astrę skrócono o 49 mm, a rozstaw osi zmalał o 23 mm.

Zobacz: Opel Astra K - piąta generacja kompaktu już za rogiem

Auto zbudowane na platformie D2XX, otrzyma pod maską nowoczesne i oszczędne silniki. Dzięki niskiej masie zużycie paliwa ma wyraźnie spaść w stosunku do tego, jakie znamy z obecnej Astry. Nowością ma być system IntelliLux LED Matrix. To nowe oświetlenie przednie, oparte na 8 segmentach LED, które poprzez kamerę umieszczoną przy lusterku automatycznie dostosowują snop światła do panujących warunków. Przykładowo: w momencie wykrycia innego pojazdu w snopie światła, nie zostaną wygaszone wszystkie diody "drogowe", tylko poszczególne segmenty.

Opel Astra V będzie wytwarzany w gliwickiej fabryce Opla. Inwestycje związane z uruchomieniem produkcji pochłonęły 130 milionów Euro, a sam zakład już przygotowuje linie produkcyjne. Start produkcji ruszyć ma we wrześniu 2015 roku.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: