SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Opel Astra Sports Tourer: dla rodziny i do pracy

Nowy Opel Astra Sports Tourer: dla rodziny i do pracy

18.03.2016, godz. 11:44
2016 Opel Astra Sports Tourer
2016 Opel Astra Sports Tourer foto: Opel

Opel Astra Sports Tourer, czyli powiększone wydanie 5-drzwiowego hatchbacka z bagażnikiem o pojemności 580 litrów, pojawia się w nowym wydaniu. Piąta generacja auta ma więcej przestrzeni i mniejszą masę własną w stosunku do poprzednika, co przekłada się na podwyższony komfort, jeszcze lepszą praktyczność i poprawę osiągów.

Opel kontynuuje historię sukcesów w klasie kompaktowej. Po bardzo ciepło przyjętej Astrze w wydaniu hatchback, która została wybrana Samochodem Roku 2016, przychodzi czas na wprowadzenie na drogi przedłużonej wersji Sports Tourer. Auto już wiosną będzie dostępne u dealerów. Cennik tego samochodu dla polskiego rynku jest znany, a rozpoczyna się od kwoty 63 800 zł.

Najnowsza Astra kombi ma dokładnie takie same wymiary, jak poprzedni model, a jednak oferuje znacznie więcej miejsca wewnątrz. Osoby podróżujące z tyłu mają do dyspozycji więcej przestrzeni nad głową i na nogi, zaś pojemność bagażnika zwiększyła się o 80 litrów (pojemność 580 l), co w sumie daje 1630 litrów po rozłożeniu siedzeń. Auto pozwala zainstalować trzy foteliki dla dzieci z tyłu, dzięki czemu jest wielofunkcyjnym samochodem rodzinnym. Samochód jest oparty na zupełnie nowej, lekkiej architekturze pojazdu i waży nawet do 190 kilogramów mniej od poprzedniej wersji. Model został wyposażony w te same rozwiązania co wersja pięciodrzwiowa.

Zobacz też: TEST Opel Astra V: wyczekiwana kuracja odchudzająca

Astrę Sports Tourer napędzają silniki najnowszej generacji, dzięki którym samochód jest bardziej dynamiczny, elastyczny i dostarcza więcej przyjemności z jazdy. Jednocześnie ograniczono zużycie paliwa. Do napędzania nowego Opla Astra Sports Tourer służyć mogą nowoczesne silniki, które rozwijają od 95 KM do 200 KM. Na liście znajdziemy m.in. 1.0 Turbo 105 KM, 1.4 Turbo 125 KM czy 1.6 Turbo 200 KM. Wysokoprężne motory to 1.6 CDTI 95 KM, 1.6 CDTI 110 KM i 1.6 CDTI 136 KM.

Firma Opel informuje, że otrzymała już ponad 100 000 zamówień na wersję pięciodrzwiową oraz Sports Tourer.

Źródło: Opel
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: