SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Opel Astra szczyci się relaksującymi fotelami

Nowy Opel Astra szczyci się relaksującymi fotelami

17.07.2015, godz. 12:11
Nowy Opel Astra 2015 - siedzenia
Nowy Opel Astra 2015 - siedzenia foto: Opel

Opel wychodzący na przeciw do swoich klientów, podwyższa standard klasy kompaktowej. Firma z dumą informuje, że nowy Opel Astra będzie pierwszym autem w segmencie, który zapewni luksus podróży znany z aut klasy średniej. Przyczynić mają się do tego wysokiej jakości ergonomiczne fotele z certyfikatem niemieckiego stowarzyszenia AGR, zrzeszającego lekarzy, terapeutów i specjalistów od urazów pleców i kręgosłupa.

Opel wyposażył nową Astrę w fotele przyjazne dla kręgosłupa. Oprócz regulacji w 18 kierunkach, w tym regulacji bocznych segmentów oparcia, fotele mogą być opcjonalnie wyposażone w takie funkcje podnoszące komfort użytkowania jak: mechanizm masujący, pamięć ustawień, podgrzewanie i system wentylacji. Dzięki większej ilości miejsca na nogi oraz opcjonalnemu podgrzewaniu miejsc skrajnych z tyłu, na dodatkowy luksus mogą liczyć też pasażerowie podróżujący z tyłu. Kanapa jest bardziej kompaktowa, a strome siedzisko zapewnia lepsze podparcie ud, niż w aucie poprzedniej generacji.

Zobacz: Nowy Opel Astra: znamy pierwsze CENY niemieckiego hitu

Fotele i kanapa zostały zaprojektowane w całości przez firmę Opel i mają znak jakości AGR. Ponadto fotele mają istotny udział w całkowitej masie pojazdu, ponieważ są o około 10 kg lżejsze jak w poprzedniku. Aby uzyskać dodatkowe 35 mm miejsca na nogi dla pasażerów podróżujących z tyłu, zastosowano znacznie bardziej zwartą konstrukcję oparć przednich komfortowych foteli. Udało się to osiągnąć dzięki lżejszej piance poliuretanowej oraz stelaża z ultrawysokowytrzymałej stali ukrytego pod tapicerką.

Nowy Opel Astra będzie mieć swoją światową premierę na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie. Targi odbędą się w dniach 17–27 września.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: