SuperAuto nowości Nowy Opel Astra szczyci się relaksującymi fotelami

Nowy Opel Astra szczyci się relaksującymi fotelami

17.07.2015, godz. 12:11
Nowy Opel Astra 2015 - siedzenia
Nowy Opel Astra 2015 - siedzenia foto: Opel

Opel wychodzący na przeciw do swoich klientów, podwyższa standard klasy kompaktowej. Firma z dumą informuje, że nowy Opel Astra będzie pierwszym autem w segmencie, który zapewni luksus podróży znany z aut klasy średniej. Przyczynić mają się do tego wysokiej jakości ergonomiczne fotele z certyfikatem niemieckiego stowarzyszenia AGR, zrzeszającego lekarzy, terapeutów i specjalistów od urazów pleców i kręgosłupa.

Opel wyposażył nową Astrę w fotele przyjazne dla kręgosłupa. Oprócz regulacji w 18 kierunkach, w tym regulacji bocznych segmentów oparcia, fotele mogą być opcjonalnie wyposażone w takie funkcje podnoszące komfort użytkowania jak: mechanizm masujący, pamięć ustawień, podgrzewanie i system wentylacji. Dzięki większej ilości miejsca na nogi oraz opcjonalnemu podgrzewaniu miejsc skrajnych z tyłu, na dodatkowy luksus mogą liczyć też pasażerowie podróżujący z tyłu. Kanapa jest bardziej kompaktowa, a strome siedzisko zapewnia lepsze podparcie ud, niż w aucie poprzedniej generacji.

Zobacz: Nowy Opel Astra: znamy pierwsze CENY niemieckiego hitu

Fotele i kanapa zostały zaprojektowane w całości przez firmę Opel i mają znak jakości AGR. Ponadto fotele mają istotny udział w całkowitej masie pojazdu, ponieważ są o około 10 kg lżejsze jak w poprzedniku. Aby uzyskać dodatkowe 35 mm miejsca na nogi dla pasażerów podróżujących z tyłu, zastosowano znacznie bardziej zwartą konstrukcję oparć przednich komfortowych foteli. Udało się to osiągnąć dzięki lżejszej piance poliuretanowej oraz stelaża z ultrawysokowytrzymałej stali ukrytego pod tapicerką.

Nowy Opel Astra będzie mieć swoją światową premierę na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie. Targi odbędą się w dniach 17–27 września.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: