SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Opel Corsa Van: praktyczny miejski dostawczak – ZDJĘCIA

Nowy Opel Corsa Van: praktyczny miejski dostawczak – ZDJĘCIA

16.01.2015, godz. 17:04
Opel Corsa Van
Opel Corsa Van foto: Opel

Podczas Salonu Samochodowego w Brukseli zostanie zaprezentowana przez Opla, praktyczniejsza odmiana małego przeboju z Russelsheim. Corsa Van, bo o niej mowa ma szanse stać się przebojem pośród niewielkich firm kurierskich czy przedstawicieli handlowych.

W wyglądzie zewnętrznym nie zmieniło się praktycznie nic. Jedynie boczne szyby w tylnej części auta zostały zastąpione płatami w kolorze nadwozia. Dodatkowo w porównaniu do 5-osobowej wersji Corsy, w Vanie wzrosła ładowność o 21 kg (do 571 kg). W środku nie ma już tylnej kanapy, którą zastąpiła powiększona przestrzeń bagażowa (920 l). Wewnątrz jej znajdziemy foremne miejsce z dodatkowymi zaczepami na lepsze zamocowanie bagażu.

Przeczytaj również: TEST Opel Meriva 1.6 CDTi Design Edition: kiedy Corsa to za mało

W porównaniu do osobowej odmiany Corsy, Van posiada praktycznie tę samą paletę silnikową i wyposażeniową. W ofercie znajdą się jednostki benzynowe o pojemności 1.4 l i wysokoprężne 1.3 l. Opel chwali się, że okresy między przeglądami zostały przedłużone. W przypadku tych okresowych wystarczy wykonywać je raz na rok lub co 30 000 km. Przegląd podstawowy zalecany jest raz na dwa lata lub co 60 000 km.

Opel Corsa Van może zostać wyposażony w te same systemy bezpieczeństwa, które są oferowane w odmianie 5-osobowej. Mowa tutaj o funkcji rozpoznawania znaków drogowych, układzie monitorowania odległości między pojazdami czy systemie ostrzegającym przed kolizją. Koncern z Russelheim liczy, że Opel Crosa Van powtórzy sukces poprzednika głównie tam, gdzie ten był przebojem – m.in. w Portugalii, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: