SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Peugeot 308 SW - przestronne kombi uzupełnia gamę

Nowy Peugeot 308 SW - przestronne kombi uzupełnia gamę

06.01.2014, godz. 15:34
nowy Peugeot 308 SW
foto: Peugeot

Peugeot ani myśli pozostać w tyle za kompaktową konkurencją. Kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek nowego modelu 308, francuska firma powiększa gamę o użyteczne kombi. Nowa wersja nadwozia na wzór poprzednika, otrzymała dopisane do nazwy oznaczenie SW.

Nowy dynamiczne kombi Peugeota otrzymało zgrabnie wyprofilowaną sylwetkę. Długość wynosi 4,58 metra, a wysokość mierzy 1,47 metra. Zwiększone wymiary samochodu pozwalają spełnić oczekiwania klientów szczególnie przywiązanych do najważniejszych cech modeli kombi: pojemności, przestronności, dużych możliwości aranżacji wnętrza i praktyczności.

Bagażnik jest w stanie pomieścić 610 litrów, co plasuje auto w czołówce segmentu kompaktowych kombi. Dzięki regularnym kształtom kufra doskonale wypada jego praktyczność. Zmiana konfiguracji bagażnika jest prosta, bo składanie poszczególnych części kanapy odbywa się jednym ruchem od strony bagażnika. Dodatkowo powstaje idealnie płaska podłoga.

Przeczytaj: Peugeot 2008 1.6 HDi - TEST francuskiego crossovera od SuperAuto24.pl

Jakość wykończenia godna aut wyższego segmentu dała się poznać już przy okazji prezentacji odmiany hatchback. Auto podobnie jak 308 zostało zbudowane na modułowej platformie EMP2, dzięki której możliwe było zmniejszenie masy auta. W rezultacie nowy Peugeot 308 SW jest teraz o 140 kg lżejszy od swojego poprzednika, a wrażenia z jazdy wyglądają podobne jak w hatchbacku. Pod maskę trafią te same benzynowe i wysokoprężne jednostki napędowe co w hatchbacku, spełniające normy emisji spalin Euro 6.

Pojazd zostanie zaprezentowany po raz pierwszy podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie. Auto produkowane we Sochaux, najpierw trafi na rynek francuski, a wiosną na rynki pozostałych krajów Europy.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: