SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy przedłużony Mercedes-Benz Klasy E - ZDJĘCIA + WIDEO

Nowy przedłużony Mercedes-Benz Klasy E - ZDJĘCIA + WIDEO

23.04.2013, godz. 13:00
przedłużony Mercedes-Benz Klasy E
foto: Mercedes

Podczas salonu motoryzacyjnego Szanghaj 2013 zadebiutowała przedłużana wersja nowego Mercedesa Klasy E. Limuzyna zaprojektowana głównie z myślą o chińskim rynku, oferuje dodatkowe 14 cm na nogi dla pasażerów tylnych foteli. Samochód ten ze zwiększonym rozstawem osi będzie wytwarzany wyłącznie w Chinach.

Przedłużana wersja Klasy E w zamyśle ma jeszcze skuteczniej spełniać oczekiwania nabywców z Państwa Środka. Nadwozie Mercedesa mierzy 5019 mm długości, a rozstaw osi wynosi 3014 mm, czyli o 140 mm więcej niż w przypadku standardowej Klasy E. W efekcie pięcioosobowa limuzyna oferuje dodatkowe 14 cm na nogi dla osób podróżujących w drugim rzędzie siedzeń. Na specjalne życzenie fotel przedniego pasażera może być sterowany elektrycznie z tylnej kanapy.

Podobnie jak standardowy wariant nowej Klasy E, tak i przedłużana odmiana będzie oferowana z dwiema wersjami przedniego pasa: z tradycyjną osłoną chłodnicy i gwiazdą na masce, a także z dynamicznie stylizowanym wlotem powietrza z centralnie umieszczoną gwiazdą w grillu oraz zderzakami, nakładkami progowymi i obręczami AMG (Sport Sedan). Nowe przednie lampy, teraz skryte pod wspólnym kloszem, są standardowo uzbrojone w LED-owe światła do jazdy dziennej i światła mijania.

>>> Mercedes-Benz Klasy E: CENA w POLSCE od 175 500 zł - pełny cennik - ZDJĘCIA <<<

Na życzenie dostępne są innowacyjne systemy wspomagające, m.in. PRE-SAFE Brake (wykrywa przechodniów podczas jazdy z prędkością do 50 km/h) oraz aktywny tempomat DISTRONIC PLUS wraz z układem śledzenia poprzedzającego pojazdu Steering Assist. Przedłużana Klasa E będzie oferowana w Chinach w trzech wersjach, zasilanych benzynowymi silnikami połączonymi z przekładniami automatycznymi: E260 L 4-cylindry 204 KM, E300 L 6-cylindrów 245 KM oraz E400 L 6-cylindrów 333 KM. W przyszłości do oferty dołączy m.in. odmiana E 400 LHYBRID.

WIDEO - tak zaprezentowano w Chinach przedłużoną Klasę E

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: