SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Renault Master dostępny w salonach od września - GALERIA + WIDEO

Nowy Renault Master dostępny w salonach od września - GALERIA + WIDEO

02.07.2014, godz. 12:05
Renault Master 2014
foto: Renault

Renault przygotowało mocną ofensywę w segmencie aut dostawczych. Po odświeżonym Kangoo, które zadebiutowało w zeszłym roku, Francuzi wprowadzają do sprzedaży nowe generacje modeli Trafic i Master. Ten ostatni pojawi się w salonach we wrześniu.

Producent chwali się, że Master w ubiegłym roku zdobył 11,9 proc. udziału w rynku europejskim, będąc liderem swojej klasy we Francji. Restyling modelu, który właśnie zafundowało mu Renault, ma zapewnić jeszcze większe zainteresowanie ze strony klientów.

Jednostki napędowe w palecie dużego "dostawczaka" otrzymały technologię Twin Turbo. Najmocniejsza wersja może mieć teraz 165 KM. Według zapewnień producenta, średnie zużycie paliwa w zależności od wariantu może być mniejsze nawet o 1,5 litra w porównaniu do poprzedniego modelu.

Przeczytaj też: Nowe Renault Trafic trzecia generacja w szczegółach - GALERIA + WIDEO

Renault zadbało o podniesienie komfortu i bezpieczeństwa. Nowy Master może być wyposażony w asystenta ruszania pod górę i system ESC. Oferowany od teraz układ Extended Grip jest odpowiedzialny za niwelowanie "myszkowania" ciągniętej przyczepy. W bezpiecznym wyprzedzaniu pomoże lusterko szerokokątne Wide View, eliminujące martwe pole.

Zupełną nowością w gamie jest wersja furgon L4, którą można zamówić w dwóch wysokościach - L2 lub L3. Odświeżony Master będzie dostępny w salonach od września.

WIDEO - tak wygląda nowe Renault Master

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: