SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy SUV Volskwagena sfotografowany przed premierą!

Nowy SUV Volskwagena sfotografowany przed premierą!

23.08.2016, godz. 20:50
VW
foto: autohome.com.cn

Volkswagen już dawno wspominał o swoich pomysłach na dużego, siedmioosobowego SUV-a. Najwyraźniej w obliczu kosztownej afery dieselgate, zdecydowano się na wprowadzenie giganta, który ma podnieść nieco słupki sprzedaży. Prototyp nowego modelu noszącego prawdopodobnie nazwę Teramont został sfotografowany w Chinach.

Już w najbliższych tygodniach można spodziewać się premiery nowego Volkswagena. Stylistycznie, jak to w przypadku niemieckich produkcji, nie będzie zaskoczeń. Ze szpiegowskich fotografii wynika, że model mocno nawiązuje do zaprezentowanego niedawno Tiguana. Wyłapać można także smaczki z prototypowego modelu CrossBlue.

W środku również bez niespodzianek. O tym, że auto ma być pozycjonowane wysoko w gamie, świadczy skórzane wykończenie wnętrza oraz przygotowanie mocowań pod tablety lub systemy rozrywki w drugim rzędzie siedzeń.

Czytaj: TEST Volkswagen Tiguan 2.0 TDI: SUV idealnie skrojony

Niestety nie wiadomo czy Teramont trafi do Europy. Pod maską znajduje się prawdopodobnie jednostka V6 o pojemności 3.6 litra generująca 280 koni mechanicznych, którą można znaleźć też w Passacie z amerykańskiego rynku. Zapewne napęd 4Motion będzie oferowany jako opcja.

Można przypuszczać, że 7-osobowy Teramont został przygotowany na platformie MQB. Pozwala ona na zmniejszenie kosztów produkcji (na czym zależy grupie VAG) oraz montaż różnych układów napędowych. Wprowadzenie wersji GTE lub też w pełni elektrycznej wydaje się być tylko kwestią czasu.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: