SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Volkswagen Crafter z Polski wybrany najlepszym autem dostawczym 2017 roku

Nowy Volkswagen Crafter z Polski wybrany najlepszym autem dostawczym 2017 roku

24.09.2016, godz. 13:05
Volkswagen Crafter 2017
Volkswagen Crafter 2017 foto: Volkswagen

Volkswagen Crafter - użytkowy pojazd skonstruowany całkowicie od podstaw i produkowany w nowowybudowanej fabryce w Białołężycach niedaleko Wrześni, otrzymał prestiżowy tytuł "International Van of the Year 2017".

Międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy z 24 krajów zajmujących się tematyką samochodów użytkowych, w plebiscycie na najlepszy pojazd dostawczy 2017 roku, wskazało na nowego VW Craftera.

Auto skonstruowane przez Volkswagen Samochody Użytkowe, to model całkowicie nowej generacji. Pojazd stworzono zgodnie z życzeniami użytkowników i wyposażono w liczne innowacyjne rozwiązania oraz w bogaty zestaw systemów asystujących. Co ciekawe nowy Crafter otrzymał prestiżowy tytuł "Van of the Year" jeszcze zanim został wprowadzony do sprzedaży.

Przeczytaj też: TEST Volkswagen Multivan T6 Generation Six

Crafter mocno sięga stylistyką do osiągnięć mniejszego Transportera. Dostępny będzie z trzema długościami nadwozia (5986, 6836 oraz 7391 milimetrów) oraz identyczną liczbą wysokości – 2355, 2590 oraz 2798 milimetrów. W ofercie pojawią się zarówno wersje z pojedynczą oraz podwójną kabiną jak i specjalistyczne zabudowy.

Płyta podłogowa to zaprojektowana od podstaw konstrukcja. Z przodu zastosowano kolumny MacPhersona, na tylnej osi znajdziemy jeden z pięciu wariantów zawieszenia opartego na resorach piórowych (w niektórych wypadkach są one progresywne). Dopuszczalna masa całkowita samochodów z napędem na przednią oś wynosi nawet 4 tony, ale to nie ostatnie słowo producenta.

Do napędu użytko jednostki 2.0 TDI dostępnej w kilku odmianach mocy. Gama zaczyna się od 102 KM, a kończy na motorze wspomaganym dwoma sprężarkami o mocy 177 KM. Volkswagen w połowie przyszłego roku wprowadzi do oferty także Craftera z napędem na cztery koła 4MOTION.

Volkswagen Crafter z tytułem "International Van of the Year 2017"

Prezes Zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe, dr Eckhard Scholz odebrał odznaczenie "Van of the Year" z rąk przewodniczącego jury Jarlatha Sweeney'a podczas Wystawy Samochodów Użytkowych IAA w Hanowerze.

Scholz skomentował: - Cieszymy się, że po wyróżnieniu modelu serii T w zeszłym roku, teraz ten szczególny tytuł zdobywa nowy Crafter. Jesteśmy bardzo dumni z naszego najnowszego produktu oraz z załogi, która zrobiła wszystko, by uczynić Craftera najlepszym dużym transporterem na rynku. To wyróżnienie będzie dla nas wsparciem podczas wprowadzania samochodu do sprzedaży.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: