SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Volkswagen Golf już w formie konceptu

Nowy Volkswagen Golf już w formie konceptu

04.07.2017, godz. 12:21
Volkswagen Gen.E
Volkswagen Gen.E foto: Volkswagen

Choć Volkswagen Golf przeszedł całkiem niedawno kosmetyczny facelifting, producent już pracuje nad kolejnym wcieleniem kompaktowego hitu. Zwiastunem nowego Golfa jest koncept Gen.E.

Volkswagen Gen.E to na razie platforma służąca do badań nad samochodami elektrycznymi. Niemiecka marka chce być najbardziej znaczącym producentem tego typu pojazdów, tak więc sporo inwestuje w badania. Gen.E ma przejeżdżać więcej niż 400 kilometrów na jednym ładowaniu.

Zobacz też: Nowy Volkswagen Polo: najnowocześniejsze auto segmentu B

Oficjalnie Volkswagen nie przyzna, że tak może wyglądać nowy Golf, lecz wystarczy spojrzeć na charakterystyczny, szeroki słupek C oraz pas przedni. Światła do jazdy dziennej bardzo przypominają te użyte w nowym Arteonie (a także obecnym elektrycznym e-Golfie i konkurencyjnym Renault Megane). Oczywiście nie spodziewamy się chowanych klamek (to ze względów aerodynamicznych), lecz Gen.E daje nam niezłe pojęcie nad czym pracuje zespół stylistów.

Volkswagen Gen.E został zaprezentowany na imprezie Future Mobility Days w Niemczech, gdzie skupiono się na takich tematach jak szybkie ładowanie oraz zabezpieczenie baterii w razie wypadku. Sam producent bierze pod uwagę możliwość ładowania aut przez... autonomiczne roboty.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: