SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Volkswagen Tiguan drugiej generacji na Motor Show Poznań 2016 - WIDEO

Nowy Volkswagen Tiguan drugiej generacji na Motor Show Poznań 2016 - WIDEO

04.04.2016, godz. 16:34
Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan foto: zdjęcia własne

Volkswagen  zaprezentował szerokiej publiczności zupełnie nowego Tiguana. Auto miało swoją premierę podczas targów Motor Show Poznań 2016. Na stoisku Volkswagena można było zobaczyć najnowszego Tiguana w trzech wydaniach, czyli wersji standardowej, nieco uterenowionej, a także posiadającej sportowe akcenty R-line. Do salonów sprzedaży nowy model trafi w maju 2016 roku.

Nowy Volkswagen Tiguan został zbudowany na platformie MQB. Zaletami tego rozwiązania jest relatywnie niska masa własna auta, zwiększenie przestrzeni pasażerskiej w stosunku do poprzednika, a także powiększeniem bagażnika, który teraz ma pojemność 615 litrów.

Oferta silnikowa nowego Volkswagena Tiguana będzie obejmowała sześć jednostek napędowych, które będą oferować moc od 115 do 190 KM. Trzy z nich to tubodiesle, a trzy turbodoładowane benzyniaki. Każda z wersji będzie spełniała normę emisji spalin Euro 6.

Sprawdź: Nowy Volkswagen Tiguan: pełny polski CENNIK

Nowością w Tiguanach, które zostaną zamówione z opcjonalnym napędem na cztery koła 4MOTION, będzie system Active Control, który dopasowuje działanie przeniesienia napędu na cztery koła do wybranego trybu jazdy – onroad, off-road, snow lub off-road individual. Nowy Tiguan jest zdolny pociągnąć przyczepę o masie własnej wynoszącej nawet 2,5 tony.

Za startową wersję Trendline z silnikiem 1.4 TSI o mocy 125 KM, połączonym z manualną skrzynią 6-biegową i napędem na koła przednie, trzeba zapłacić 97 980 zł.

Źródło: tv.se.pl
autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: