SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Zapowiedź odmłodzonego Audi A8 - ZDJĘCIA

Zapowiedź odmłodzonego Audi A8 - ZDJĘCIA

19.08.2013, godz. 12:00
2014 Audi A8 facelifting
foto: Audi

Na zbliżającym się Salonie Samochodowym we Frankfurcie zadebiutuje odmłodzone Audi A8. Na kilka dni przed prestiżowymi targami Niemcy postanowili zdradzić nieco szczegółów i opublikowali szkice swojej flagowej limuzyny po liftingu.

A8 na rok modelowy 2014 nie będzie wcale nowością, ale odświeżoną wersją sprzedawanej obecnie generacji. Kolejna ewolucja zapowiadane jest bowiem dopiero na rok 2016. Teraz okazała "A-ósemka" zyskała kilka ciekawych zmian. Designerzy przemodelowali przód samochodu, dzięki czemu zderzak oraz atrapa chłodnicy nabiorą nowego wyrazu. Największą innowacją będą jednak reflektory o nazwie Audi Matrix, które zadebiutują właśnie w liftingowym A8.

>>> Audi Quattro Concept ujrzy światło dzienne na salonie we Frankfurcie <<<

Lampy Matrix LED mają rozpocząć nowy rozdział w historii oświetlenia samochodowego. Technika ta polega na zastosowaniu szeregu małych, pojedynczych diod, które współpracują z połączonymi szeregowo soczewkami lub elementami odblaskowymi. Światła składają się z 25 diod ułożonych w grupach po 5, które pracują razem lub w poszczególnych sekcjach. Mogą być przyciemniane lub indywidualnie włączane i wyłączane.

Ponadto przeprojektowano tylny zderzak oraz inaczej ułożono w nim końcówki układu wydechowego. Zmieni się też specyfikacja jednostek napędowych i elementów wykończeniowych wnętrza, a wyposażenie kabiny zostanie wzbogacone o kolejne nowinki multimedialne.

Samochód po oficjalnym debiucie na Wystawie Motoryzacyjnej we Frankfurcie nad Menem, pojawi się w sprzedaży pod koniec 2013 roku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: