SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ofensywa kabrioletów marki Mercedes-Benz na Motor Show Poznań 2016 - WIDEO

Ofensywa kabrioletów marki Mercedes-Benz na Motor Show Poznań 2016 - WIDEO

06.04.2016, godz. 19:08
Mercedes-Benz Klasy S Cabrio
Mercedes-Benz Klasy S Cabrio foto: zdjęcia własne

Mercedes-Benz kontynuuje największą ofensywę modelową w swojej historii. Po wprowadzeniu całkiem nowych generacji wszystkich limuzyn, niemiecka firma przedstawia odmłodzone roadstery SL i SLC oraz flagowy pojazd ze zdejmowanym dachem, jakim jest Klasa S Cabriolet. Wszystkie te auta pojawiły się na Motor Show Poznań 2016.

Kabriolety zapewniające nieocenioną przyjemność z jazdy pod gołym niebawem, w samochodach Mercedes-Benz dają taką możliwość praktycznie przez cały rok. Wszystko m.in. dzięki opcjonalnemu systemowi AIRSCARF - "powietrzny szal", ogrzewającemu okolice karku kierowcy i pasażera z przodu. Taki system jest dostępny we wszystkich trzech debiutujących modelach marzeń: SL i SLC oraz Klasie S Cabriolet.

Zobacz: Nowości motoryzacyjne targów w Poznaniu 2016 - GALERIA

Model SLC to tak naprawdę SLK po faceliftingu na 2016 rok. Cena za ten najmniejszy w ofercie nowiutki roadster startuje od 150 300 zł za wersję SLC 180 z silnikiem 1.6 o mocy 156 KM i manualną skrzynią biegów. Następny w kolejce większe i znacznie bardziej prestiżowy 2-osobowy Mercedes SL po liftingu startuje w cenniku od 483 000 zł. 4-osobowy Mercedes-Benz S Cabriolet to już największe i najbardziej luksusowe auto z miękkim rozkładanym dachem z gwiazdą w logo. Do wyboru są tylko dwie wersje silnikowe, a lista dostępnych opcji może przyprawić o zawrót głowy. Cena rozpoczyna się 634 500 zł.

Źródło: tv.se.pl
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: