SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ogromny i do szpiku luksusowy: nowy Cadillac Escalade - ZDJĘCIA

Ogromny i do szpiku luksusowy: nowy Cadillac Escalade - ZDJĘCIA

08.10.2013, godz. 22:17
Cadillac Escalade MY 2015
foto:

Cadillac Escalade, czyli jeden z ulubionych samochodów amerykańskich raperów doczekał kolejnej generacji. Jak przystało na flagowego SUV-a marki, jego najnowsze wcielenie tradycyjnie ocieka chromem, jest do bólu luksusowe i trudno go nie zauważyć przez monstrualne gabaryty.

Designerzy nie pokusili się o rewolucyjne zmiany stylistyczne, dlatego wóz utrzymano w typowym charakterze kwadratowych linii. Klienci mogą wybrać pomiędzy dwoma wariantami nadwozia - w pierwszej rozstaw osi wynosi 2946 mm z długością całkowitą 5180 mm, a druga to powiększony wariant o oznaczeniu ESV mierzący 5698 mm długości, przy rozstawie osi 3302 mm.

Kolos jest napędzany bardzo mocną jednostką - pod maską ulokowano benzynowy silnik V8 o pojemności 6.2-litra, dostarczający 420 KM i 623 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto według uznania można skonfigurować z napędem 2WD lub 4WD połączonym z sześciobiegową skrzynia automatyczną typu Hydra-Matic 6L80 z systemem TapShift.

ygodne, obszerne wnętrze wykończono ekskluzywnymi materiałami i utrzymano w eleganckiej stylizacji. System multimedialny oparto o zestaw z dotykowym interfejsem (standardowo ekran jest 8-calowy, a w opcji wyświetlacz może mieć przekątną nawet 12,3-cala.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: