SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel Adam Rocks: produkcja ruszy jeszcze w tym roku

Opel Adam Rocks: produkcja ruszy jeszcze w tym roku

09.10.2013, godz. 09:00
Opel Adam Rocks
foto: Opel

Opel Adam Rocks został zaprezentowany podczs salonu Geneva Motor Show 2013 w formie projektu koncepcyjnego. Okazuje się teraz, że model ten trafi do produkcji, a stanie się to jeszcze w tym roku. Fani nietuzinkowych crossoverów już zacierają ręce.

Aktualnie trwa moda na SUV-y, crossovery i inne tego typu pojazdy, które wyglądem pokazują, że dadzą sobie radę poza utwardzonymi drogami, a tak naprawdę ich styl to tylko sprytna mistyfikacja. Jednak skoro klienci chcą kupować takie auta udające terenókwi, to naturalne jest, że producenci im je dostarczą. Dlatego też Opel na tegorocznym, marcowym Salonie Samochodowym w Genewie zaprezentował nietuzinkową wersję modelu Adam, o nazwie Rocks.

Zobacz też: Opel Adam z fabryczną instalacją gazową LPG: CENA w Polsce od 54 800 zł - ZDJĘCIA

Co ciekawe, na samym koncepcie się nie skończyło, albowiem Opel Adam Rocks trafi do produkcji jeszcze w tym roku. Model otrzyma zwiększony prześwit oraz elementy stylistyczne nadające autu bojowy charakter. Prawdopodobnie pod maski trafią jednostki napędowe znane ze standardowych odmian Adama, czyli motory benzynowe o pojemnościach 1.2 i 1.4-litra, oraz nowy trzycylindrowy, turbodoładowany silnik 1.0 SIDI rozwijający 115 KM i 166 Nm.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: