SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel ADAM Swing Top: maluch z niebem nad głową (CENA w Polsce już znana)

Opel ADAM Swing Top: maluch z niebem nad głową (CENA w Polsce już znana)

15.01.2015, godz. 13:44
Opel ADAM Swing Top
Opel ADAM Swing Top foto: Opel

Opel ADAM staje się jeszcze bardziej wyjątkowy. Niemiecka marka uatrakcyjnia swojego malucha brezentowym dachem Swing Top, który wcześniej miał już swoją premierą w modelu ADAM ROCKS.

W nowej wersji ADAMA Swing Top wystarczy nacisnąć przycisk, aby cieszyć się widokiem nieba. To sprawia, że potencjalni nabywcy mają mieć jeszcze więcej możliwości dostosowania swoich aut do własnego gustu. Odsłonięcie widoku na niebo do słupka C trwa 5 sekund. W czasie jazdy operację zamknięcia można wykonać do prędkości 140 km/h. Bez względu na to, czy dach jest w pozycji otwartej czy zamkniętej, nie zmniejsza pojemności bagażnika ani nie ogranicza widoczności.

Przeczytaj: TEST Opel Mokka 1.4 Turbo 4x4 Cosmo: mieszczuch ponad schematami

To jednak nie koniec modyfikacji, bo Opel zwiększyła także wybór skrzyń biegów. Do oferty ADAMA zostanie wprowadzona przekładnia Easytronic 3.0, którą będzie można zamówić w połączeniu z silnikiem 1.4 o mocy 87 KM. Skrzynia Easytronic 3.0 nie tylko pozwali na szybszą i bardziej płynną zmianę biegów w trybie automatycznym, ale także zmniejszy zużycie paliwa i emisję spalin o około 8 procent. Rozszerzona zostaje też paleta kolorów o dwie nowe barwy - Forget about Grey oraz Greenfellas (teraz łącznie dostępnych będzie 19 kolorów).

Opel ADAM Swing Top w Polsce startuje od ceny 53 200 zł (jest dostępny od wersji wyposażenia JAM). Dopłata za nową automatyczną skrzynię biegów Easytronic 3.0 wynosi 3 500 zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: