SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel Adam z fabryczną instalacją gazową LPG: CENA w Polsce od 54 800 zł - ZDJĘCIA

Opel Adam z fabryczną instalacją gazową LPG: CENA w Polsce od 54 800 zł - ZDJĘCIA

19.09.2013, godz. 13:11
Opel Adam
foto:

Stylowy maluch od General Motors doczekał wersji zasilanej gazem. Miejski Opel Adam z roku modelowego 2014 trafił do polskich cenników w nowej odmianie z fabryczną instalacją LPG. Za taki samochód przyjdzie zapłacić klientom od 54 800 złotych.

W ramach oferty rok modelowy 2014 miejski model Opel Adam jest teraz dostępny w wersji z fabryczną instalacją LPG. Układ ten odpowiednio dostosowano do jednostki benzynowej o pojemności 1.4-litra o mocy 87 KM, wspóracującej z 5-biegową skrzynią manualną. Inżynierowie zmodyfikowali odpowiednio silnik, by ten nie miał żadnych problemów z dwoma rodzajami paliwa. Dzięki zamontowaniu dodatkowego 35-litrowego zbiornika na gaz pod podłogą, udało się zachować dotychczasową pojemność 170-litrów w bagażniku.

Według danych producenta, Opel Adam w trybie LPG ma zużywać średnio 6,9 litra gazu na 100 kilometrów, co przy 35-litrowym baku ma pozwolić na pokonanie dystansu około 500 kilometrów. Razem z pełnym bakiem benzyny zasięg samochodu wzrasta do dystansu około 1200 kilometrów. Zmiana zasilania z gazu na benzynę i odwrotnie odbywa się praktycznie niezauważalnie, a o pracy motoru na zasilaniu LPG informuje specjalna kontrolka zlokalizowana przy zestawie wskaźników.

>>> Opel Cascada 1.6 SIDI Turbo - TEST eleganckiego kabrioletu od SuperAuto24.pl - ZDJĘCIA <<<

Adam z instalacją gazową jest szóstym modelem Opla dostosowanym do zasilania dwoma rodzajami paliwa. Maluch w wersji wyposażenia JAM z fabryczną instalacją LPG (1.4 Ecotec LPG Tec) kosztuje od 54 800 zł. Za wyższe odmiany GLAM oraz SLAM zapłacimy odpowiednio od 57 800 zł oraz od 58 800 zł.

Pozostałe wersje silnikowe oferowane w gamie Adama to benzynowe konstrukcje 1.2 70 KM, 1.4 87 KM oraz topowy 1.4 o mocy 100 KM. Wszystkie układy napędowe obejmują pakiet ecoFLEX, wyposażony w system Start/Stop, który zapewnia oszczędność paliwa. Stylowy maluch daje praktycznie nieograniczone możliwości personalizacji tworzenia własnego wozu. Malucha można dostosować według indywidualnych upodobań za sprawą wielu kolorów nadwozia, dobierania barw dachu i lusterek, przebierania w różnych odcieniach tapicerek, czy drobnych detalach wystroju wnętrza.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: