SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel Astra IV 1.3 CDTI, hatchback – OPINIE, dane techniczne, spalanie, testy, cena

Opel Astra IV 1.3 CDTI, hatchback – OPINIE, dane techniczne, spalanie, testy, cena

23.08.2011, godz. 02:30
Opel Astra IV
Opel Astra IV foto: Opel AG

Opel Astra to jedno z najpopularniejszych na świecie aut niższej klasy średniej (segment C), produkowany od 1991 roku, jako następca Kadetta. Aktualnie w ofercie Opla znajduje się IV generacja Astry, oznaczona literą J.  Opel Astra IV z 5-drzwiowym nadwoziem typu hatchback, z silnikiem diesla 1.3 CDTI ecoFLEX o mocy 95KM, w wersji wyposażenia Essentia, w Polsce kosztuje 70 150 zł.

Pierwszy Opel Astra pojawił się na rynku w 1991 roku, jako zastępca modelu Kadett. Model ten jest bardzo popularny na świecie i po Corsie, to właśnie Astra sprzedaje się w największej liczbie egzemplarzy. Od początku produkcji do dziś, sprzedano ponad 10 mln egzemplarzy Astry na całym świecie.

>>> Opel Astra – tapety na pulpit

W 2009 roku zadebiutowała Astra J, czyli IV generacja kompaktowego modelu Opla. Stylistycznie nowa Astra przypomina większy model Insignia. Auto zbudowano na pycie podłogowej GM Delta II, na której zbudowano także Chevroleta Cruze. W plebiscycie European Car of the Year w 2010 roku Astra IV zajęła trzecie miejsce.

>>>  Opel Astra IV 1.3 CDTI, hatchback – DANE TECHNICZNE, spalanie, opinie, testy, cena

W porównaniu do poprzednika Astra IV urosła i stała się przestronniejsza. Było to możliwe dzięki powiększeniu o 56mm rozstawu kół przednich i o 70 mm kół tylnych. Powiększono także o 71mm rozstaw osi a długość nadwozia zwiększyła się 16,9cm. W Oplu Astra J zastosowano wiele rozwiązań z większego modelu Insignia, a więc z aut należących do klasy wyższej.

>>> Opel Astra 2006 r. - cena od 24 tys. zł

Standardowo Astra IV wyposażona jest w czołowe i boczne poduszki powietrzne kierowcy oraz pasażera. Ponadto w aucie znajdziemy system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania ABS oraz system kontroli trakcji ESP. Poduszki kurtynowe dostępne są w droższych wersjach wyposażenia.

>>> Opel Astra 2004 r. - cena od 18 tys. zł

>>> Opel Astra 2008 r. - cena od 28,9 tys. zł

>>> Opel Astra 2010 r. - cena od 49,9 tys. zł

autor: Piotr Mieszkowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: