SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel Astra K - piąta generacja kompaktu z Gliwic już za rogiem - WIDEO

Opel Astra K - piąta generacja kompaktu z Gliwic już za rogiem - WIDEO

06.05.2015, godz. 16:48
Opel Astra K
foto: Opel

Opel zapowiada premierę piątej generacji kompaktowej Astry. Auto ma być bardzo nowoczesne i oszczędne, a przy tym zostanie pierwszą Astrą produkowaną wyłącznie poza granicami Niemiec. General Motors Manufacturing Poland z fabryką w Gliwicach, z tego tytułu już zwiększa zatrudnienie.

Prezentacje możliwości nowych aut przed ich premierami, stają się ostatnio coraz bardziej powszechne. Opel testujący obecnie prototypowe egzemplarze kolejnego wydania Astry, zorganizował pokaz samochodu w pełnym kamuflażu. Nie wiemy więc jak auto będzie wyglądać, ale za to dostajemy obietnice najwyższej efektywność i mnóstwo innowacyjnych rozwiązań.

Przeczytaj też: Opel Astra OPC Extreme: najszybsza Astra w historii

Opel Astra K to samochód zaprojektowany od podstaw. Priorytetem była przestrzeń, dlatego mimo zmniejszonych wymiarów nadwozia, w kokpicie będzie wyraźnie więcej miejsca dla kierowcy i pasażerów. Bardzo ważny aspekt to kuracja odchudzająca. Inżynierowie znacznie zredukowali masę, która była zbyt duża w IV generacji. Jak czytamy w komunikacie prasowym, przyczyniło się to do poprawy zwrotności nowej Astry oraz niezwykle korzystnie wpłynęło na zużycie paliwa. W skład zespołów napędowych będą wchodzić tylko zaawansowane i oszczędne silniki nowej generacji.

Dyrektor generalny Grupy Opel, dr Karl-Thomas Neumann zdradził, że Opel Astra K będzie jednym z pierwszych modeli Opla z unikatowym systemem łączności internetowej Opel OnStar. System zapewni pomoc i kontakt ze służbami ratunkowymi przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Zupełnie nowy Opel Astra zadebiutuje na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie (17–27 września 2015 r.).

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: