SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Najchętniej kupowane auto w Polsce to Opel Astra!

Najchętniej kupowane auto w Polsce to Opel Astra!

09.07.2013, godz. 03:00
Opel Astra Sedan (Astra J)
foto:

Najświeższe dane CEPIK-u jednogłośnie informują, że Opel Astra był w naszym kraju najczęściej wybieranym samochodem osobowym w pierwszym półroczu 2013 roku. W okresie styczeń-czerwiec nabywców znalazło aż 2187 egzemplarzy Astry. Wynik godny pozazdroszczenia.

Najczęściej wybieraną wersją nadwoziową Astry był hatchback, którego sprzedano w ilości 1684 sztuk. To oznacza, że w stosunku do adekwatnego czasu w roku 2012 sprzedaż wzrosła 4%. Kierowcy decydowali się przeważnie na wersję Enjoy, wraz z wolnossącym silnikiem benzynowym o pojemności 1.6-litra i mocy 115 KM. Jednostka ta była montowana w 75% wszystkich sprzedanych sztuk modelu.

>>> Opel Cascada 1.6 SIDI Turbo - TEST eleganckiego kabrioletu - ZDJĘCIA <<<

- Na ten sukces złożyło się kilka istotnych czynników takich jak: mnogość wyboru wersji nadwozia i silników, świetna oferta dla klientów indywidualnych, wzorowe działania komunikacyjne z udziałem naszych piłkarzy z Borusii Dortmund oraz oczywiście doskonałe samochody produkowane w gliwickiej fabryce – powiedział Wojciech Mieczkowski, szef Opla w Polsce.

Opel ma nadzieję na kontynuację pasma sukcesów, a to za sprawą nowych modeli wprowadzanych na polski rynek takich jak Adam, Cascada czy odświeżonej Insignii.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: