SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel Crossland X - nowy crossover od Opla

Opel Crossland X - nowy crossover od Opla

07.11.2016, godz. 13:36
Opel Crossland X
Opel Crossland X foto: Opel

Opel posiadający w swojej ofercie subkompaktowy model Mokka X, już na początku 2017 r. pokaże kolejnego crossovera. Samochodem tym będzie Opel Crossland X, będący podwyższonym autem o jeszcze bardziej sportowo-użytkowych właściwościach.

Od 2010 roku sprzedaż crossoverów zwiększyła się pięciokrotnie. Pokazuje to doskonale przykład modelu Mokka, który tylko w samej Europie sprzedał się w ilości ponad 600 000 egzemplarzy. Opel Crossland X przyczyni się do dalszego rozwoju tego rynku i zapewni dodatkowy potencjał wzrostu niemieckiej marce z Rüsselsheim.

Zobacz też: Test wideo przyjaznego miastu Opla Corsy

Już w 2017 roku Opel rozpocznie modelem Crossland X ofensywę w segmencie wyżej postawionych nad ziemią aut. — Nabywcy samochodów z segmentu B także oczekują bardziej emocjonujących pojazdów — mówi Tina Müller, dyrektor ds. marketingu w firmie Opel. — Spełniamy te oczekiwania, wprowadzając model Crossland X, który oferuje atrakcyjną stylistykę oraz zalety samochodu sportowo-użytkowego dostosowanego do miejskiego stylu życia: zwrotność w mieście i poczucie swobody na dalszych trasach. To samochód dla ludzi, którzy pragną wiejskiego życia w mieście, hodują pomidory i zioła na tarasie, potrzebują przestrzeni dla dzieci i miejsca na zakupy z ekologicznego sklepu — powiedziała Tina Müller.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: