SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel Grandland X: nowy crossover klasy kompaktowej

Opel Grandland X: nowy crossover klasy kompaktowej

17.11.2016, godz. 15:29
Opel Grandland X
Opel Grandland X foto: Opel

Opel zapowiada trzeciego przedstawiciela rodziny X. Do modeli Mokka X i wyczekującego na światową premierę Crosslanda X, z czasem dołączy kolejna nowość - Opel Grandland X.

Nowy Opel Grandland X będzie nieco większym bratem modelu Crossland X. Obydwa zupełnie nowe crossovery zostaną wprowadzone na rynek w 2017 roku. Każdy z nich będzie łączyć atrakcyjność samochodu sportowo-użytkowego z wysoką dynamiką jazdy. Grandland X to terenowa sylwetka i wysoka pozycja za kierownicą, zapewniająca dobrą widoczność we wszystkich kierunkach. Wyższe osadzenie foteli od podłogi pozwala na łatwe wsiadanie i wysiadanie. Rozwiązania zastosowane we wnętrzu nie tylko zapewnią wysoki komfort, ale są też wpłyną na funkcjonalność.

— Nazwa Opel Grandland X odwołuje się do przygody i gotowości na odkrywanie czegoś nowego, zarówno w mieście, jak i poza nim. Nasz nowy crossover prezentuje się fantastycznie i pomoże zainteresować marką Opel nowych klientów — powiedziała Tina Müller, dyrektor ds. marketingu w firmie Opel.

Sprawdź też: Opel Crossland X - nowy crossover od Opla

Grandland X jest częścią ofensywy modelowej Opla, w ramach której w latach 2016–2020 firma wprowadzi na rynek 29 nowych modeli. Grandland X wraz z mniejszym Crosslandem X przyczynią się do dalszej popularyzacji segmentu aut typu crossover. Opel Crossland X jako przedstawiciel segmentu B pojawi się na rynku w pierwszej połowie 2017 roku. Większy kompaktowy Opel Grandland X zadebiutuje na rynku jesienią 2017 roku.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: