SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel GT powraca! Na początek koncept, później wersja produkcyjna

Opel GT powraca! Na początek koncept, później wersja produkcyjna

25.01.2016, godz. 08:48
Opel GT Concept
foto: Opel

Opel po kolei odmładza swoje samochody, odświeża wizerunek palety modelowej i szykuje powrót sportowego Opla GT. Auto najpierw w wersji studyjnej pojawi się na marcowych targach w Genewie, a w późniejszym czasie przerodzi się w odmianę produkcyjną.

Produkowany przez zaledwie trzy lata ostatni Opel GT (lata 2007-2009), był 2-osobwym roadsterem z mocnym benzynowym 260-konnym silnikiem, napędzającym koła tylne. Po zaprzestaniu wytwarzania tego auta, Opel do dziś nie ma w swoim portfolio typowego sportowego pojazdu. Teraz przyszła pora na odmianę tego stanu rzeczy.

Zobacz: TEST nowy Opel Astra K: wyczekiwana kuracja odchudzająca

Dobrze radząca sobie na rynku motoryzacyjnym niemiecka firma, już w dniach 3–13 marca 2016 r. wystawi na motoryzacyjnych targach w Genewie Opla GT Concept. Zanim to nastąpi, dyrektor generalny Grupy Opel, Dr Karl-Thomas Neumann opublikował zajawkę auta, będącą przedsmakiem nadchodzącej światowej premiery. Pierwsze zdjęcie ukazuje zakończenie układu wydechowego z usytuowanym między końcówkami logotypem GT (odniesienie do koncepcyjnego auta Experimental GT z 1965 r.). Natomiast widoczna przez moment na wideo czerwona opona, ma przywodzić na myśl motocykl Motoclub 500, który w 1928 r. uznawany był za pojazd futurystyczny.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: