SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel Insignia - flagowiec z piorunem w logo

Opel Insignia - flagowiec z piorunem w logo

07.03.2017, godz. 16:55
Opel Insignia Grand Sport
Opel Insignia Grand Sport foto: Opel

Najważniejszą premierą Opla podczas targów motoryzacyjnych w Genewie jest nowy model Insignia. Niemiecka marka, która została przejęta przez francuską grupę PSA, prezentuje podczas tego wydarzenia jednocześnie dwie odmiany tego pojazdu - model Grand Sport oraz Sports Tourer.

Nowy Opel Insignia jest w doskonałej formie. Oparte na nowej architekturze przestronne nadwozie utrzymano w sportowo-eleganckiej stylistyce. Auto oferuje wzorowy poziom bezpieczeństwa i komfortu oraz imponuje inteligentnymi technologiami, począwszy od wyznaczających trendy matrycowych reflektorów Opel LED IntelliLux® poprzez zaawansowany system napędu na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego, po nowoczesne systemy wspomagające kierowcę i udoskonalony wyświetlacz HUD.

Sprawdź: Opel Insignia w polskim cenniku od 99 900 złotych

Ważnym dopełnieniem wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa jest aktywna aluminiowa maska przednia zapewniająca lepszą ochronę pieszych w razie kolizji z ich udziałem. Ponadto Insignia jest wyposażona w pierwszorzędne opcje łączności pozwalające na zintegrowanie smartfona z pokładowym systemem multimedialnym, a także w system Opel OnStar z nową funkcją osobistego opiekuna. Nowością jest kamera 360, ośmiobiegowa automatyczna przekładnia.

Insignia Grand Sport i Sports Tourer dzięki oszczędnym turbodoładowanym silnikom nowej generacji, masie obniżonej nawet o 200 kilogramów (w zależności od wersji) oraz niżej osadzonemu fotelowi kierowcy, jest teraz jeszcze zwrotniejsza niż poprzednie modele Opla z tego segmentu.

Źródło: X-NEWS
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: